چگونه مشتریان فصل تعطیلات را به خریداران همیشگی تبدیل کنیم؟

چگونه مشتریان فصل تعطیلات را به خریداران همیشگی تبدیل کنیم؟

خریداران فصل‌های تعطیل، 24 درصد از درآمد سالانه را در دسته‌های خرده فروشی مانند پوشاک و الکترونیک شامل می‌شوند. شما ممکن است تصور کنید که مشتریان فصل تعطیلات هدایایی برای دیگران می‌خرند و می‌روند و دیگر برای خرید دوم یا سوم برنمی‌گردند. اما گزارش معیار تحلیلی تعطیلات Magento یافته‌های قابل توجهی را فاش کرد. آیا تمایل دارید بدانید که چگونه مشتریان فصل تعطیلات خود را حفظ کرده و درآمد سالانه را افزایش دهید؟ پس این مقاله به شما کمک زیادی خواهد کرد.

در این متن سعی شده است تا شما را با این موضوع آشنا کنیم که مشتریان فصل تعطیلات، اگر به خوبی مدیریت شوند، برای بار دوم و سوم و حتی گاهی بیشتر از این هم به فروشگاه شما آمده و از شما دوباره خرید کرده و یکی از مشتریان همیشگی تان می‌شوند.

کسب و کار اینترنتی - بازاریابی اینترنتی
تبدیل مشتریان فصل تعطیلات به خریداران همیشگی

بهترین زمان برای رشد پایگاه جمعیت مشتری

هر روز در طول تعطیلات شما می‌توانید 59 درصد مشتری بیشتر از روز‌های قبل کسب کنید. به گزارش معیار تعطیلات؛ متوسط تجارت یک کسب و کار  23.8 درصد از مشتریان خود را در تعطیلات به دست می‌آورد . مشتریان فصل تعطیلات خود را با تنظیم دقیق خرید مشتری و برنامه‌های هزینه‌ی نگه داری جذب نمایید.

آیا مشتریان فصل تعطیلات برمی گردند؟

این مطالعات نشان می‌دهد که مشتریان فصل تعطیلات در 27 درصد اوقات خرید دوم خود را نیز انجام می‌دهند. در مقایسه با مشتریان در ایام غیر تعطیلات که در 30 درصد اوقات خرید دوم خودشان را انجام خواهند داد. این داده‌ها ثابت می‌کند که فرصتی برای تبدیل خریداران فصل تعطیلات به خریداران همیشگی وجود دارد. با بهره گیری از تحلیل خودتان می‌توانید با ارزش‌ترین مشتریان فصل تعطیلات خود را شناسایی کنید و دلار بازاریابی خود را در یک بخش تاثیرگذار خرج و سرمایه گذاری کنید.

بهترین زمان برای بازگشت به خریدار فصل تعطیلات

یک فرصت باور نکردنی برای افزایش درآمد سالانه با هدف قرار دادن سریع خریداران فصل تعطیلات در همان دوره تعطیلات وجود دارد. از مشتریان فصل تعطیلات که برای دومین بار خرید می‌کردند، 38.7 درصد خرید بعدی خود را در همان فصل تعطیلات انجام دادند و همچنین 42.4 درصد را در فصل بعد خریداری کردند. آیا از فروشگاه شما بیرون رفتند؟ آنها را سریع با یک پیشنهاد دیگر به داخل بیاورید. بهترین زمان برای ارسال ایمیل به مشتریان موجود خود را پیدا و آنها را دوباره با کمپین‌های هدفمند تعطیلات فعال کنید.

چگونه مشتریان فصل تعطیلات را به خریداران همیشگی تبدیل کنیم؟

جذب مشتری در ایام تعطیلات از مشتریان دیگر با ارزش‌تر است یا نه؟

مشتری‌های جدید ارزش کمتری دارند اما با درنظر گرفتن تخفیف‌های سنگین که بسیاری از روش‌های جذب مشتری فصل تعطیلات را دربر می‌گیرد، این خیلی زیاد نیست و تفاوت چندانی ندارد. با وجود انتظارات ارزش ماندگاری بسیار پایین مشتری، گزارش معیار تعطیلات فقط 13 درصد کاهش CLV (ارزش ماندگاری مشتری) در ایام تعطیلات را نشان می‌دهد. تیم خود را با یک منبعی از حقایق و اهداف متمرکز برای راه انداختن عملکرد تعطیلات آماده کنید.

منبع:Magento.com

آواتار مهرناز شهریاری

توسط مهرناز شهریاری

شیفته خلاقیت، فناوریهای نو و سبک زندگی ایرانی هستم و تاکیدم در ترجمه و انتشار مطالب بر تازه‌ترین خبرهای فناوری مبتنی بر خلاقیت هست که می توانند کیفیت زندگی را ارتقا بخشند، از همراهی شما عزیزان در این مسیر بی نهاست خرسندم و نیازمند دیدگاههای ارزشمند شما هستم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *