چگونه یک استارت آپ با موضوع سبک زندگی راه‌اندازی کنیم؟

چگونه یک استارت آپ با موضوع سبک زندگی راه‌اندازی کنیم؟

این موضوع دیگر برای همه واضح است که قطعا در عصر استارت آپ‌ها هستیم. پیشرفت تکنولوژی در زمینه مطبوعات فرصتی عالی برای پیشرفت استارت آپ‌ها ایجاد کرده است. جالب این است که دیگر حتی کسانی‌که تحصیلات آکادمیک ندارند هم دست به تاسیس شرکت و راه اندازی کسب و کار می‌کنند. جالب‌تر اینجاست که افراد باهوش دوستان خود را استخدام می‌کنند و با پول دیگران شرکت تاسیس می‌کنند و در نهایت با استفاده از آن‌ها به سودهای کلان می‌رسند. با این حال، با نگاهی به گذشته متوجه خواهید شد که اطراف شما صدها بیزنس وجود دارد که حتی نتوانستند سرمایه سرمایه‌گذاران و بنیان‌گذاران خود را برگردانند و شکست خورده‌اند. مورد آن‌ها نمی‌شنوید چون دنیای استارت آپ‌ها نام قهرمانان خود را فریاد می‌زند و مردگانش را بی سر‌و‌صدا دفن می‌کند. با این حال با وجود جمع کثیری از افرادی که از این طریق به موفقیت رسیده‌اند، بسیاری اعتقاد دارند که این راه در حال حاضر تنها راه موفقیت است.

سبک زندگی عبارتی در دنیای استارت آپ هاست که آن را در دسته تجارت‌های غیرمشارکتی طبقه‌بندی می‌کنند. بسیاری معتقدند این تجارت راحت ایجاد می‌شود اما ارزش پایینی دارد. اما این مفهوم کاملا اشتباه است؛ چراکه اگر به درستی وارد مسیر ساخت کسب و کار از طریق موضوع سبک زندگی شوید، به وفور مشاهده شده که نتایج درخشانی حاصل خواهد شد.

چگونه یک استارت آپ با موضوع سبک زندگی راه‌اندازی کنیم؟

در این مقاله به شرح کسب و کاری در زمینه سبک زندگی خواهیم پرداخت که به نتیجه‌ای عالی رسیده است. بعضی وقت‌ها این بیزنس‌ها نیازمند به همان شدت کاری هستند که شرکت‌هایی با سرمایه‌گذاری‌های بزرگ‌تر نیازمند آن هستند.

ویژگی‌های کسب‌و‌کار سبک زندگی

اگر ایده‌ای در ذهن دارید که به کمک آن می‌توان جذابیت و نشاط در زندگی افراد ایجاد کند، می‌توان گفت فعالیت در حوزه سبک زندگی و به اصطلاح لایف استایل، مناسب شما خواهد بود. برای انجام این کار باید به دنبال یافتن موارد زیر برای شروع کسب و کارتان باشید.

هدف از ایجاد این استارت آپ

هدف از این نوع کسب و کار به وجود آوردن یک درآمد پایدار است. این امر می‌تواند با کسب و کارهای مختلف انجام شود اما همه آنها باید قادر باشید که رابطه خطی بین پولی که به دست می‌آورید و زمانی که صرف می‌کنید برقرار کنید.

استارت آپ با موضوع سبک زندگی
استارت آپ با موضوع سبک زندگی

به عنوان مثال، اگر شما قصد دارید که یک سنگ فروشی راه بیندازید، فقط تا زمانی می‌توانید در فروشگاه درآمد کسب کنید که باز باشد. در صورت بسته شدن کار شما نیز تمام می‌شود و جریان پول به تجارت شما قطع خواهد شد. اما اگر این کار را به صورت آنلاین انجام دهید و کسی را استخدام کنید که کارهای مربوط به سرویس دهی مشتری‌ها را بصورت آنلاین برای‌تان انجام دهد، ۲۴ ساعت از ۷ روز هفته امکان فروش اینترنتی را برای خود ایجاد کرده‌اید.

استخدام کارمند

ایجاد کسب و کار با استفاده از موضوعات حوزه سبک زندگی بهترین روش برای صرف حداقل زمان و انجام کارهای جدید است. هر کسی را که استخدام می‌کنید باید سعی کند که وقت شما را در کار آزاد کند. با استخدام کارمند، به یاد داشته باشید که علاوه بر حقوق، هزینه‌های دیگری مانند مالیات و بیمه سلامت را باید بپردازید. شاید به این نتیجه برسید که بهتر باشد کار را خودتان انجام دهید و لذت پول درآوردن بیشتر را خودتان بچشید.

فرهنگ مدون کار در شرکت

درست است که شما سخت کار می‌کنید مخصوصا زمانی که بخواهید تجارت خود را راه بیندازید، اما هدف شما همیشه باید ایجاد سیستم‌ها و عملکرد‌هایی باشد که باعث شوند شما کمتر کار کنید. استخدام کارمندان خوب و راضی نگه داشتن آن‌ها یکی از چالش‌هایی است که شما باید انجام دهید. چون این نوع کسب و کار درک بالایی از استارت آپ‌ها یا پول نقد برای پرداخت حقوق کارکنان ندارد و نیازمند این است که شما با دقت کسانی را استخدام کنید که استعداد دارند.

دید مثبت به کسب و کار

 

اگر درست کار کنید، طولی نمی‌کشد که پول نقد وارد تجارت شما شود. و البته که شرکت شما نیاز به سود دهی در همان اوایل کار دارد. تراز مالی واحد اقتصادی شما باید مثبت باشد این بدان معناست که شما باید محصولات و سرویس‌های خود را بیشتر از هزینه‌هایی که صرف تولید، ارایه و بازاریابی آن شده است به فروش برسانید. ممکن است واضح به نظر برسد, اما در دنیای استارت آپ خیلی از تجارت‌ها با تراز مالی منفی اقتصادی به شکست رسیده‌اند.

آواتار مهرناز شهریاری

توسط مهرناز شهریاری

شیفته خلاقیت، فناوریهای نو و سبک زندگی ایرانی هستم و تاکیدم در ترجمه و انتشار مطالب بر تازه‌ترین خبرهای فناوری مبتنی بر خلاقیت هست که می توانند کیفیت زندگی را ارتقا بخشند، از همراهی شما عزیزان در این مسیر بی نهاست خرسندم و نیازمند دیدگاههای ارزشمند شما هستم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *