فروشگاه اینترنتی خود را چطور برای فروش و پول سازی بیشتر متحول کنیم؟

فروشگاه اینترنتی یک کسب و کار نسبتا جدید و البته تا حد زیادی موفق است. به شرطی که قوانین و استانداردهای فروش اینترنتی را به خوبی در فروشگاه اینترنتی خودتان اجرا کنید.

آیا شما هم یک فروشگاه اینترنتی دارید؟ چقدر فروش دارید؟ آیا از میزان فروش فروشگاه اینترنتی خودتان راضی هستید؟

برای افزایش فروش و موفقیت فروشگاه اینترنتی استانداردهایی وجود دارد که در صورت اجرا، فروشگاه اینترنتی شما در مسیر رشد و موفقیت قرار می گیرد. با روکیدا همراه باشید.

هیچوقت زمان بهتری برای سر و سامان دادن نبوده است. Smart Insights به این نکته دست یافته است که نه تنها ۵۰ وبسایت که سرعت رشد بسیار زیادی داشتند از ظاهر واضح و مقایسه با سایرین برخوردار بودند، ۱۰ سایت کسب و کار برتر نسبت به رقبای رده بالای خود عملکرد بهتری نیز داشته اند.

به طور خلاصه میتوان گفت: فروشگاه های اینترنتی با طراحی ظاهری ساده و قابل فهمتر، عمکلرد بهتری نیز خواهند داشت.

راهکارهای افزایش فروش برای فروشگاه اینترنتی را برای شما نوشته ایم. با اجرای این تکنیک های افزایش فروش می توانید فروشگاه اینترنتی خودتان را متحول کنید و در مسیر رشد و پیشرفت قرار دهید.

تصاویر فروشگاه اینترنتی خود را بهینه و تازه کنید

تصاویر قدیمی باعث از تب و تاب افتادن وبسایت فروشگاه اینترنتی می شوند. علاوه بر آن ممکن است تصاویر و صفحاتی از محصولاتی که دیگر تولید نمی شوند را داشته باشید یا پشتیبانی کنید. هیچ زمانی بهتر از همین حالا برای حذف محصولات قدیمی خارج از رده تولید و بروز رسانی تصاویر نیست. دست بکار شوید و حجم تصاویر محصولات را کم کنید و تصاویر و توضیحات محصولات قدیمی که دیگر هیچگاه به فروش نمی رسند را از فروشگاه اینترنتی خودتان حذف کنید.

فهرست کردن تمامی تصاویر موجود و به روز رسانی آنها ممکن است بسیار زمانبر باشد. مطمئن شوید از یک سیستم نامگذاری برای تصاویر فروشگاه اینترنتی خود بهره می برید و به صورت مرتب آنها را به روز رسانی کنید تا مجبور به حذف و به روز رسانی یک باره صدها یا هزاران عکس نشوید.

حتی ممکن است برخی از صفحات مربوط به محصولات از تصاویر اضافی استفاده کنند. محصولاتی که از زوایای مختلف نشان داده شده اند یا از نمای ۳۶۰ درجه بهره میبرند به مشتری کمک میکنند تا درک بهتری از محصول داشته باشد.

فروشگاه اینترنتی خود را چطور برای فروش و پول سازی بیشتر متحول کنیم؟

فراموش نکنید که سایز تصاویر خود را بهینه سازی کنید. این کار به بالا بردن سرعت بارگذاری تصاویر کمک می کند. وقتی کاربران و مشتریان توسط گوشی های موبایل از فروشگاه اینترنتی شما بازدید می کنند، بهینه بودن حجم تصاویر برای سرعت بالاتر نمایش صفحات بسیار سودمند خواهد بود.

تأکید بر تصاویر داشته باشید و استفاده از متن را کاهش دهید

بدون شک متن های استفاده شده در فروشگاه اینترنتی مانند توضیحات محصول از اهمیت بسیاری دارند.  به خصوص از جهت سئو که محصولات شما با این توضیحات در نتایج جستجوی مشتریان ظاهر می شوند. بنابراین به توضیحات دقیق و جذاب محصولات فروشگاه اینترنتی خود اهمیت بسیاری بدهید و با دقت آن ها را بنویسید.

وقتی یک شخص وارد یک فروشگاه فیزیکی می شود اولین چیزی که به چشمش می آید چیدمان مغازه خواهد بود و اینکه محصولات به چه صورت به نمایش گذاشته شده اند. بنر های رنگارنگ و پوستر ها توجه مشتری را جلب می کند اما مشتری های کمی هستند که رو به روی یک دیوار می ایستند و نوشته های روی آن را قبل از قدم زدن و گشتن مغازه بخوانند.

در فروشگاه اینترنتی هم این طور نیست که مشتریان آنلاین تمایلی به خواندن و دانستن در خصوص محصول شما ندارند. اما بهتر است ابتدا بنرها و تصاویر محصولات را به آن ها نشان دهید و بعد از آن توضیحات مختصر درباره محصول را نمایش دهید. در نمایش توضیحات کامل محصول نیز به استفاده از تصاویر لابه لای توضیحات توجه ویژه ای داشته باشید.

فروشگاه اینترنتی خود را چطور برای فروش و پول سازی بیشتر متحول کنیم؟

فروشگاه های آنلاین، دیگر از متن های زیاد، لینک ها و دکمه های مختلف در سایت های خود استفاده نمی کنند و خبری از ستون های طولانی از تصاویر محصولات و محتویات درهم و برهم نیست. این روش ممکن است ۱۰ یا ۱۵ سال پیش کار میکرد ولی با گذر زمان همه چیز تغییر کرده است.

یک راه مناسب اضافه کردن فضای خالی سفید رنگ بیشتر به صفحات فروشگاه اینترنتی و استفاده از طول صفحه به نفع خودتان است. از وسوسه شدن جهت گذاشتن حجم عظیمی از اطلاعات در سایت دوری کنید. تصاویر و گرافیک ساده اما زیبا را برجسته تر کنید. از دکمه های درشت دسترسی سریع استفاده کنید. حجم متن را در صفحه کاهش دهید و از تصاویر، اسلایدر ها و ویدیئو ها جهت نمایش و توضیح دادن محصولات خود استفاده کنید.

از ویدئو و اسلایدر ها آزادانه استفاده کنید

هرچه محصول شما پیچیده تر باشد به طبع نیاز بیشتری به متن خواهید داشت!  این در گذشته صادق بود ولی  ویدئو ها فرصت های جدیدی را ارائه کرده اند و ترغیب کردن مخاطبین را راحت تر کرده است و توسط ویدئو به آسانی میتوانید محصولات خود رادر فروشگاه اینترنتی با جزئیات معرفی کنید.

حتی در بیشتر سایت های فروشگاهی بهینه سازی شده، توضیحات و خصوصیات فنی به گزینه ای دلخواه تبدیل شده اند و به جای اینکه یک انشای بلند بالا برای محصول بنویسیم توسط یک ویدئو همه اطلاعات مورد نیاز را به مشتری می دهیم.

اگر یک بازدید کننده در خصوص یک محصول دو دل باشد، حتماً به سایت یوتیوب می رود و یک ویدئو مرور محصول را پیدا و مشاهده خواهد کرد. اما اگر شما ویدئویی در سایت خود داشته باشید، مشتریان نیاز به خروج از سایت شما نخواهند داشت.

طبق گفته Econsultancy، بازدیدها از صفحه هایی که در آنها ویدئویی از محصول بوده و مشاهده شده، نرخ تبدیلی ۱۶۰ درصد بیشتر از بازدید هایی داشته اند که ویدئو در آنها مشاهده نشده است!

اسلایدرها میتوانند در در انتقال مؤثرتر اطلاعات در زمان کوتاه تر کمک کنند. این دقیقاً کاری است که شرکت اپل به زیبایی برای جالب تر نشان دادن مشخصات فنی محصولاتش استفاده میکند.

seo for ecommerce

شفافیت و واضح بودن کلید کار است

اگر کاربر نتواند به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کند یا به راحتی دکمه خرید را پیدا نکند، ارتباط شما با کاربر در فروشگاه اینترنتی قطع خواهد شد.

بهتر هست برای این پرسش ها پاسخ مناسبی پیدا کنیم:

  • آیا بازدید کننده شما متوجه می شود که ترتیب چینش صفحات فروشگاه اینترنتی شما به چه صورت است؟
  • آیا آنها به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا میکنند؟
  • آیا دکمه های دسترسی سریع شما به راحتی دیده می شوند؟
  • دسته بندی محصولات شما چطور است؟

به یاد داشته باشید که تغییرات ساده تفاوت های بسیاری ایجاد میکنند. شاید شما نیاز به تغییرات کلی در صفحات فروشگاه اینترنتی خود جهت افزایش فروش نداشته باشید. اما لازم هست برای نماش بهتر گزینه خرید در صفحه محصول تغییرات مورد نیاز را اجرا کنید.

گزینه بعدی برای افزایش فروش، یک تجربه خوب برای پیمایش صفحات فروشگاه اینترنتی است.  آیا خریداران به راحتی آنچه نیاز دارند را پیدا میکنند؟ اگر مطمئن نیستید میتوانید به تحقیق در میان مخاطبین خود بپردازید تا ایده بهتری پیدا کنید.

فهرست های طولانی لینک ها میتوانند با منو های آبشاری یا مگامنو ها جایگزین شوند با فرض اینکه محصولات به خوبی چیده شده باشند.  چیدمان هوشمندانه لینک ها به تنهایی میتواند تفاوت عمده ای در فروشگاه اینترنتی شما ایجاد کند.

سایت فروشگاه اینترنتی شما می بایست حتما ریسپانسیو (واکنش گرا) باشد

استفاده از گوشی های هوشمند برای مرور صفحات فروشگاه های اینترنتی و خرید آنلاین همچنان رو به افزایش است. اگر میخواهید یک سایت مناسب برای آینده نیز داشته باشید فروشگاه اینترنتی شما می بایست واکنش گرا با قابلیت نمایش عالی و بی نقص همه صفحات و محصولات در موبایل باشد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در عمومی
آواتار مهرناز شهریاری

توسط مهرناز شهریاری

شیفته خلاقیت، فناوریهای نو و سبک زندگی ایرانی هستم و تاکیدم در ترجمه و انتشار مطالب بر تازه‌ترین خبرهای فناوری مبتنی بر خلاقیت هست که می توانند کیفیت زندگی را ارتقا بخشند، از همراهی شما عزیزان در این مسیر بی نهاست خرسندم و نیازمند دیدگاههای ارزشمند شما هستم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *