5 پرسش قبل از اینکه برای استارتاپ خود فضای اختصاصی تهیه کنید

راه اندازی یک استارتاپ شاید برای همه جذاب و هیجان بر انگیز باشد و خصوصا تعداد زیادی از آمریکایی ها هر روزه به دنبال این هدف هستند : مطابق اطلاعاتی که مانیتورینگ جهانی کار آفرینی منتشر کرده است ، بیش از دو سوم از آمریکایی ها کارآفرینی را یک اقدام خوب حرفه ای در نظر می گیرند و نتیجه اینکه بیش از 27 میلیون نفر از کار آفرینان در حال اجرا یا شروع کسب و کار خودشان هستند .
بیشتر این کار آفرینان از فضای خانه ، کافه ها ، فضاهای کاری مشترک و زیرزمین یا پارکینگ خانه های خود برای فعالیت های کاری خود استفاده می کنند .بعضی دیگر هم یک فضای اداری یا تجاری را به اعتبار و پشتوانه راه اندازی کسب و کار خود می خرند یا اجاره می کنند .
اما آیا این واقعا یک حرکت و اقدام هوشمندانه در شروع کسب و کار استارتاپ است؟ جواب به احتمال زیاد “نه” است . بنابراین اگر شما در حال حاضر درگیر اجاره یا خرید فضای شخصی برای کسب و کارتان هستید باید بگوییم بهتر است کمی دست نگه دارید و کمی جلوی شور و شوق و هیجان خود را بگیرید و از خودتان این 5 سوال را بپرسید ؟

5 پرسش قبل از اینکه برای استارت آپ خود فضای اختصاصی تهیه کنید
1- چه هزینه هایی دارید ؟
وقتی که شما تصمیم میگیرید یک محیط اداری را برای کسب و کار و استارتاپ خود اجاره کنید یا بخرید تنها هزینه ای که شاید به آن فکر کنید قیمت هر متر مربع ساختمان مورد نظر برای خرید یا اجاره است . این هزینه شاید حداقل هزینه ای است که شما در صورت اجاره این ساختمان موظف هستید ماهیانه پرداخت کنید .اما هزینه های دیگری هم برای استارت آپ وجود دارد :
بیمه برای پوشش دارایی های کسب و کار شما
بیمه مسئولیت
تدارکات
تجهیزات الکترونیکی
دکور و مبلمان
تجهیزات دیگر ( اینترنت ، برق ، آب و … )
گاهی هزینه تعمیر و نگه داری هم به عهده صاحب شرکت و مدیریت است
پیام کلی این قسمت از متن این است که برای در نظر گرفتن هزینه نهایی در محصول یا خدمات خود باید تمامی این هزینه های حاشیه ای را هم مد نظر قرار دهید . شاید شما نیاز به تزریق سرمایه های ورودی بیشتر به کسب و کارتان را داشته باشید . Richard Harroch مدیر عامل Vantage
Point می گوید : ” جذب سرمایه ازآنچیزی که در ابتدا تصور می کنید بسیار سخت تر است پس بهتر است برنامه ریزی درستی انجام دهید ”
2– رشد طرح خود را چگونه ارزیابی و پیش بینی می کنید؟
طول زمان اجاره یک محیط اداری می تواند کوتاه مدت ( 3 تا 6 ماه ) و یا بلند مدت باشد ( 3 تا 5 سال ). علاوه بر این ممکن است صاحبان ساختمان تمایل به تغییر دائمی و تند تند مستاجر نداشته باشند چون ممکن است به ملک آنها صدمه بخورد .
به این فکر کنید که وقتی فضای اختصاصی برای کسب و کار و استارتاپ خود فراهم می کنید انتظار دارید استارتاپ شما با چه سرعتی رشد کند.شاید در مراحل راه اندازی اولیه رشد متناسب با شروع باشد یا نه یک شروع غیر منتظره انفجاری باشد و نیاز باشد که شما افراد بیشتری را استخدام کنید . اگر احساس می کنید که به یک فضای اختصاصی برای شروع کسب و کار و استارت آپ خود نیاز دارید با دقت باید بررسی کنید که دقیقا به چه نوع فضایی نیاز دارید مثلا شما نمی توانید یک مکان بدون هیچ اتاق و فضای جداگانه ای را برای کاری که انتظار دارید طی چند ماه گسترده شود در نظر بگیرید .

5 پرسش قبل از اینکه برای استارت آپ خود فضای اختصاصی تهیه کنید
3- آیا داشتن فضای اختصاصی برای کسب و کار به شما کمک می کند ارزش بیشتری ایجاد کنید یا در آمد بیشتری داشته باشید ؟
ما بنیانگذاران و کار آفرینان استارتاپ را تشویق می کنم که حتما به این سوال با دقت زیادی پاسخ دهند و در صورتی که در آمد بیشتری برای استارتاپ نوپایشان به ارمغان نمی آورد بهتر است این مساله را کنار بگذارند .
آیا سود مدل کسب و کار شما به داشتن فضای خصوصی است ؟ آیا داشتن فضای خصوصی استارتاپ موجب افزایش بهره وری کارکنان و حرکت و پویایی گروه و یا تجربه بهتر مشتریان می شود ؟ داشتن فضای کاری اختصاص قطعا باعث دید مثبت و اطمینان بیشتر در چشم مردم ، سرمایه گذاران و مشتریان میشود . اما باید از خود بپرسید آیا من به این مساله در حالت فعلی نیاز مبرم دارم ؟ آیا این فقط منجر به افزایش عزت نفس خودتان می شود ؟
Tony Hsieh مدیر عامل شرکت Zappos در کتاب رسیدن به شادی خود می گوید : ” آیا در دنیای فعلی می شود خود نما و دنبال زرق و برق نباشیم ؟ توجه داشته باشید که همیشه شخص بهتری از ما وجود دارد ” .
4– آیا حریم خصوصی در کسب و کار شما مهم است ؟
هر استارتاپ نیاز به یک سطحی از حریم خصوصی دارد .شما ممکن است با تماس های تلفنی ، اطلاعات پرسنل و چیزهای دیگری رو در رو باشید . فضای اداری به شما امکان برگزاری جلسات استارتاپ را میدهد که ممکن است در یک محیط عمومی به حد کافی راحت نباشید .
همینطور می توانید با داشتن یک فضای اداری مطمئن باشید که از هر مدرکی هم نسخه الکترونیکی دارید هم نسخه هارد کپی و این امنیت بیشتری به استارتاپ شما میدهد . پس در این صورت از خود بپرسید آیا می توانم در یک محیط مشترک یا غیر اداری مثل قسمتی از خانه خودم به این هدف برسم .

Yourstory Startup valutaion
5- به چه نحوی یک فضای خصوصی اداری می تواند در گردش کار استارتاپ شما تاثیر بگذارد ؟
اگر در فکر ایجاد یک فضای اختصاصی اداری برای استارت آپ خود هستید باید به این مساله هم فکر کنید که چگونه افراد با یکدیگر تعامل داشته باشند و چگونه باید از آنها گزارش کار و فعالیت بگیرید . این الزاما چیز بدی نیست . منافع زیادی در جمع کردن نیروهای کار در زیر یک سقف وجود دارد و این مساله ممکن است منجر به این شود که افراد خطای کمتری در شروع کار داشته باشند وقتی حس کنند که در محیط و فضای فیزیکی با مسئول یا مدیر استارتاپ خود دائما در ارتباط هستند . به این ترتیب داشتن فضای کاری خصوصی ممکن است در اینجا به نفع استارتاپ شما باشد.
اگر شما بعد از بررسی های دقیق به این نتیجه رسیدید که برای شروع استارتاپ باید فضای کار اختصاصی داشته باشید باید بررسی های بیشتری در مورد فضایی که بتواند جریان کار و پیشرفت کسب و کار شما را بهبود ببخشد انجام دهید، نباید مثل جستجو برای پیدا کردن یک خانه رویایی به این مساله فکر کنید .از خودتان بپرسید واقعا به چه چیزهای برای رشد و بهبود عملکرد استارتاپ نیاز دارم و بعد مسیر خود را به دقت انتخاب کنید .

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در عمومی
آواتار ماهان

توسط ماهان

علاقمند به دنیای فناوری و خلاقیت هستم و فارغ التحصیل ارشد آی تی ، متمرکز بر انتشار مطالبی هستم که دارای ترکیبی از خلاقیت ، هنر و فناوری هستند .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *