Power Egg، یک کوادکوپتر که شبیه آن را ندیده اید!

معمولاً وقتی که به یک کوادکوپتر (پهپاد هایی با 4 موتور و پره) فکر میکنید تصوری که از شکل آن خواهید داشت دستگاهی به شکل یک مربع که دارای چهار پره و پایه های فرود هستند خواهد بود. اما هیچ قانونی نمیگوید که حتماً باید به این شکل ساخته شوند. به تازگی شرکت سازنده پهپادی در چین اقدام به ساخت یک کوادکوپتر در قالب شکل بشقاب پرنده ها کرده که شبیه سفینه های تخم مرغی شکل کارتون دراگون بال هستند.

Power Egg که نام این کوادکوپتر است ساخته شرکتی مستقل به نام Power Vivion در بجینگ چین بوده و اولین پهپاد تجاری آنها می باشد. وزن این کوادکوپتر تخم مرغی شکل حدود 6/4 پوند بوده و حدوداً به اندازه یک توپ راگبی می باشد. بدنه ی آن از جنس پلاستیک فشرده است و با وجود اینکه نام آن تخم مرغ است ولی بسیار محکم تر از آن است!

Controller1 e1483458527731

هم پایه های فرود و هم پره های آن به داخل بدنه جمع می شوند که این امر موجب حمل بسیار آسان این کوادکوپتر می گردد و همچنین در هنگام پرواز پایه های فرود به جهت آیرودینامیک بهتر مجدد به داخل جمع می شوند. قسمت پایینی این کوادکوپتر باز می شود که دوربین فوق العاده ی 4K را در خود حمل میکند. این دوربین بر روی یک گیمبال 360 درجه نصب گردید است. درب فوقانی کوادکوپتر باتری 6400 میلی آمپری را در خود حمل میکند.

کوادکوپتر Power Egg هم برای پرواز در فضاهای سربسته و هم فضاهای روباز مورد استفاده قرار میگیرد. وقتی کوادکوپتر در فضای باز مورد استفاده قرار میگیرد، سیستم GPS داخلی دستگاه همواره موقعیت نسبی کوادکوپتر را نسبت به کنترلر دستگاه ردیابی میکند. وقتی در فضای بسته به پرواز درآید کوادکوپتر به جای GPS از یک سیستم موقعیت سنجی صوتی که با ارسال امواج به سطح زمین موقعیت خود را آنالیز میکند بهره میگیرد.

poweregg feature image

شکل تخم مرغی Power Egg تنها ویژگی متفاوت این کوادکوپتر نیست و بر خلاف کوادکوپتر های رقیب این پهپاد میتواند علاوه بر کنترلر معمولی که روی دستگاه ارائه می شود، توسط یک جوی استیک که به شکل کنترلر های کنسول بازی نینتندو است نیز هدایت شود. این کنترلر دوم برای کسانی طراحی شده که میخواهند تجربه اول پرواز خود را با پهپاد ها داشته باشند و کار با آن بسیار آسان است. با حرکت ریموت به سمت بالا کوادکوپتر ارتفاع میگیرد و با حرکت آن به سمت چپ یا راست کوادکوپتر نیز حرکت را دنبال میکند. کاربر در زمانی که میخواهد Power Egg را هدایت کند و جهت بدهد باید دکمه ای را به صورت همزمان فشار دهد تا کوادکوپتر حرکات را تعقیب کند. در صورتی که یک کاربر حرفه ای باشید میتوانید از همان کنترلر معمولی دستگاه استفاده کنید.

powervision maestro

هر دو ریموت کنترلر این کوادکوپتر یک دکمه فرود اتوماتیک دارند و هر دو بر اساس موبایل یا تبلت iOS یا Android شما پردازش میکنند. شرکت Power Vision بر خلاف رقبا یکم آنتن مجزا طراحی کرده که به دستگاه iOS یا Android شما متصل شده و به صورت مستقل از کنترلر دستگاه با کوادکوپتر ارتباط خواهد داشت. برد نهایی کنترلر دستگاه حدود 5 کیلومتر است که این برد با این فرض اعلام شده که شما بتوانید با زمان پرواز 23 دقیقه ای باتری دستگاه و سرعت نهایی 13 متر بر ثانیه به این برد دست یابید.

Power Egg میتواند به صورت مستقل پردازش کند و بسیاری از امکانات مستقل را برای شما فراهم آورد. شما میتوانید به کوارکوپتر فرمان بدهید که بین دو نقطه و از مسیر مشخص شده توسط شما پرواز کند در حالی که شما تنها هدایت دوربین دستگاه را بر عهده خواهید داشت. شما همچنین میتوانید آن را برای گرفتن عکس های سلفی برنامه ریزی کنید.

powervision poweregg drone 0016

به گزارش روکیدا با وجود این مشخصه های بارز Power Egg این کوادکوپتر بیشتر برای کاربران عادی طراحی شده تا افراد حرفه ای که به طور مثال استاندارد هایی در حد DJI Phantom 4 دارند. کارکنان شرکت اعلام کردند که Power Egg مخصوص گرفتن فیلم و عکس از لحظات به یاد ماندنی شما درکنار عزیزانتان طراحی شده و در حال حاضر شرکت خدمات حرفه ای برای بازاریابی املاک انجام می دهد. همچنین این شرکت اعلام نموده که محصولشان بر خلاف سایر کوادکوپتر ها که در زمانی که استفاده نمیشوند در کمد یا جایی دور از دید قرار داده می شوند، به گونه ای طراحی شده که بتوانید آن را روی میز در پذیرایی خانه ی خود قرار دهید و مانند یک اثر هنری مدرن به چشم بیاید.

powervision poweregg bottom

Power Egg در حال حاضر در وبسایت شرکت Power Vision با قیمت 1288 دلار پیش فروش شده است. به همراه این دستگاه و با هزینه ای که آن را تهیه میکنید هردو کنترلر های 4/2 گیگاهرتزی، باتری دستگاه به همراه شارژ آن به علاوه یک کوله پشتی حمل نیز ارائه می شوند. شرکت اعلام کرده که تحویل دستگاه 8 لی 10 هفته پس از اتمام پیش فروش خواهد بود که برای اواسط اکتوبر خواهد بود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در عمومی
آواتار مهرناز شهریاری

توسط مهرناز شهریاری

شیفته خلاقیت، فناوریهای نو و سبک زندگی ایرانی هستم و تاکیدم در ترجمه و انتشار مطالب بر تازه‌ترین خبرهای فناوری مبتنی بر خلاقیت هست که می توانند کیفیت زندگی را ارتقا بخشند، از همراهی شما عزیزان در این مسیر بی نهاست خرسندم و نیازمند دیدگاههای ارزشمند شما هستم.

2 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *