رنگارنگ ترین حیوانات، گیاهان و حشرات کشف شده در سال 2016

LZIceUi 1

هر ساله دانشمندان هزاران گونه جدید را کشف میکنند. محققین در آکادمی علوم کالیفورنیا در سانفرانسیسکو 133 گونه به خانواده درختان اضافه کردند.

صدها محقق و موسسه بین المللی گونه های زیادی شامل یک گونه جدید از زنبورعسل، 43 گونه مورچه، 36 سوسک، یک نوع زنبور شن و ماسه، 4 نوع عنکبوت، 6 نوع گیاه، 23 نوع ماهی، یک نوع مارماهی، یک نوع کوسه، 7 نوع لیسه دریایی، 5 نوع فسیل جوجه تیغی، یک نوع فسیل سکه دریایی، یک نوع مرجان، یک نوع لقمه ماهی، یک نوع مارمولک و یک نوع جدید از ویروس پرندگان را کشف کردند.

به گفته دکتر Shannon Bennett رئیس آکادمی علوم Biodiversity ما تنها کمتر از 10 درصد گونه های موجود در کره زمین را تاکنون کشف کرده ایم. به گفته وی محققین و دانشمندان به بررسی قسمت های کمتر شناخته شده سیاره می پردازند. هر یک از این گونه ها چه تا کنون کشف شده باشند و چه نشده باشند برای خود دنیایی از شگفتی و سؤال هستند.

در زیر برخی از جالبترین این کشفیات در سال 2016 آورده شده است:

  • یک نوع ماهی گروپو جدید

Grammatonotus brianne عمیقترین ماهی ای است که توسط انسان و در 487 فوت زیر سطح اقیانوس کشف شده است. محل کشف این نوع ماهی فیلیپین می باشد.

a new groppo fish

  • مارمولک زره پوش آنگولا

در خصوص گونه های آنگولایی مارمولک زره پوش اطلاعات زیادی وجود ندارد به همین دلیل دانشمندان امید دارند تا گونه های جدید به پاسخ برخی سوالاتشان کمک کند.

armoured lizard of angola

  • مورچه خون آشام

در کل 43 گونه مورچه کشف شده که شامل گونه Stigmatomma و مورچه دراکولایی می شود که در ماداگاسکار زندگی میکنند.

a blood sucking ant

  • حلزون رنگی دریایی

این حلزون جدید دریایی در آب های کم عمق کالیفرنیا به همراه 6 گونه دیگر کشف شده است.

a colourful new sea slug

  • ماهی جدید اقیانوس آرام

این لقمه ماهی جدید آمار گونه های کشف شده را به 200 می رساند.

a new pacific fish.png

  • سوسک زمینی

بسیاری از گونه های جدید سوسک ها در ماداگاسکار کشف شده اند. سوسک های زمینی یک نوع بسیار متفاوت از حشرات هستند که هم بالدار و هم بدون بال بوده و از حشرات دیگر تغذیه میکنند.

a ground beetle

  • سیمپلوکاس نیگریدنتاتا

این گل یکی از شش گیاه کشف شده در سال 2016 است. سیمپلوکاس نابغه گیاهان است به طوری که 250 گونه را در آسیا، استرالیا و آمریکا شامل می شود.

symplocos nigridentata.png

  • ویروس جدید در پرندگان

ویروس جدیدی کشف شده که موجب تغییر شکل منقار پرندگان می شود. این ویروس متعلق به خانواده ویروس های پیکورنا می باشد که یکی از بزرگترین دسته های ویروسی است که شامل ویروس های انسانی مانند سرماخوردگی معمولی نیز می شود است.

a new bird virus

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در عمومی
آواتار مهرناز شهریاری

توسط مهرناز شهریاری

شیفته خلاقیت، فناوریهای نو و سبک زندگی ایرانی هستم و تاکیدم در ترجمه و انتشار مطالب بر تازه‌ترین خبرهای فناوری مبتنی بر خلاقیت هست که می توانند کیفیت زندگی را ارتقا بخشند، از همراهی شما عزیزان در این مسیر بی نهاست خرسندم و نیازمند دیدگاههای ارزشمند شما هستم.

2 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *