قابلیت های شگفت انگیز نسل هفتم پردازنده های اینتل

ویدئو های 4K از امسال در سینماهای خانگی بصورت فراگیر مورد استفاده قرار می گیرند و همه سینماهای خانگی نسل جدید از قابلیت پخش ویدئوهای 4K پشتیبانی می کنند ، اما در مورد رایانه های شخصی اوضاع مقداری متفاوت است .

اگر رایانه شما از سیستم های نسل جدید بهره می برد و توانایی پخش و دیکود ویدئوهای پیچیده از نظر فنی 4K را دارد شما جزو دسته ی خوش شانس ها قرار می گیرید اما شانس بهره بردن از باتری لپ تاپ به اندازه مدت زمان قبل از پخش ویدئو 4K را دیگر نخواهید داشت !

به عبارت دیگر کار با ویدئو های دارای وضوح فوق العاده بالای 4K پردازنده و به تبع آن باتری لپ تاپ را بسیار درگیر خواهد نمود و به شیوه قابل توجهی شارژدهی باتری لپ تاپ و تبلت را کاهش خواهد داد .

امروز هفتمین نسل از پردازنده های اینتل رونمایی شدند . این پردازنده ها که بسیار مورد انتظار علاقمندان بودند قابلیت پخش بدون دردسر ویدئوهای 4K را به صورت کامل و درون ساخت پشتیبانی می کنند و در مود مصرف باتری برای نمایش ویدئوهای وضوح بالای 4K بصورت قابل توجهی بهینه شده اند .

قابلیت های شگفت نسل هفتم پردازنده های اینتل

می خواهید بدانید نسل هفتم پردازنده های اینتل چقدر بهینه و پرقدرت هستند ؟

بنابراین بگذارید اینگونه برای شما توضیح دهیم : مدل جدید پردازنده نسل هفتمی اینتل با نام Core i7-7500U هنگام دیکود و نمایش یک ویدئو وضوح بالای 4K ، فقط دارای کارایی 5% و مصرف نیم وات خواهد بود !

این مصرف و میزان فعالیت پردازنده نسل هفتمی اینتل واقعا شگفت انگیز است و نسبت به نسل قبلی خودش یعنی مدل i7-6500U به نسبت 40 تا 70% صرفه جویی در کارایی و فعالیت و 1.3 وات صرفه جویی در مصرف برق را نشان می دهد . یعنی صرف برق از 1.8 وات به فقط نیم وات کاهش یافته است .

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در عمومی
آواتار ماهان

توسط ماهان

علاقمند به دنیای فناوری و خلاقیت هستم و فارغ التحصیل ارشد آی تی ، متمرکز بر انتشار مطالبی هستم که دارای ترکیبی از خلاقیت ، هنر و فناوری هستند .

یک دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *