دانش و فناوری موبایل و تبلت نرم افزار و اپلیکیشن پیشنهاد سردبیر گجت ها

بخش فرهنگی هنری گوگل (Google Arts & Culture) با گالری واقعیت افزوده رنگارنگ از شما پذیرایی می کند!

گوگل آترز اند کالچر

سال پیش گوگل ویژگی واقعیت افزوده را به اپلیکیشن گوگل آرتز اند کالچر اضافه کرد. این ویژگی باعث می‌شد گوشی موبایل به یک موزه آثار هنری نقاشی‌های یان مرمیر  (Vermeer)، نقاش هلندی تبدیل شود. حالا یک مجموعه جدید به گالری این اپلیکیشن اضافه شده که بیشتر بر روی رنگ آن‌ها به‌عنوان یک تم کلی تمرکز دارد.

 

جشن رنگ‌های در گوگل آرتز اند کالچر

انتخاب نقاشی گوگل آترز اند کالچر

مجموعه جدیدی که به اپلیکیشن گوگل آرتز اند کالچر اضافه شده، شامل نقاشی‌هایی از هنرمندان مختلف از جمله رامبرانت (Remrandt)، نقاش هلندی است. این نقاشی‌ها بر اساس رنگ‌هایی که در آن نقاشی‌ها به کار رفته است دسته بندی شده‌اند.

در گوگل آرتز اند کالچر، با انتخاب این ویژگی، رفتن به زبانه دوربین می‌توانید نقاشی‌ها را به‌صورت واقعیت افزوده ببینید. کافی است دوربین گوشی را به سمت یک سطح صاف بگیرید تا بتوانید از قابلیت اضافه کردن گالری مجازی استفاده کنید. این گالری ۴ اتاق دارد.

ویژگی جدید که عنوانش «هنر رنگ» (The Art of Color) نام‌گذاری شده است، آثار نقاشی مربوط به ۳۳ موسسه که با گوگل آرتز اند کالچر همکاری می‌کنند را از ۴ قاره مختلف به نمایش می‌گذارد. می‌توانید بین آثار نمایش داده شده گشت و گذار کنید، آن‌ها را بزرگ کنید و اطلاعات بیشتری که در مورد آن‌ها نوشته شده است را بخوانید.

 

گوگل آرتز اند کالچر

تم رنگی گوگل آترز اند کالچر

گوگل برای انتخاب آثار هنری از پلتفرم Art Palette آرتز اند کالچر استفاده کرده است. آخرین موارد اضافه شده به گوگل آرتز اند کالچر نقاشی «مادر ویسلر» یا «مادر نقاش» اثر جیمز ویسلر و «گشت شبانه» مشهورترین و پرحاشیه ترین اثر رامبرانت در تم سفید و خاکستری است. مجموعه جدید Pocket Gallery هم برای سیستم عامل اندروید و هم iOS در دسترس است. البته قابلیت استفاده از آن متأسفانه فقط به گوشی‌هایی محدود می‌شود که از قابلیت واقعیت افزوده پشتیبانی می‌کنند.

 

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

چرا به ادعای ساندار پیچای هوش مصنوعی باید قانونمند شود؟

محمد امین نعمتی

گوگل چه قابلیت جدیدی را برای کروم در نظر گرفته است؟

محمد امین نعمتی

نگاهی اجمالی به گوشی Honor V30 Pro

محمد امین نعمتی

مشخصات دوربین اصلی گوشی تاشو Galaxy Z Flip سامسونگ چیست؟

محمد امین نعمتی

تصاویر جدید گلکسی اس ۲۰ اولترا چه تغییری کرده‌اند؟

محمد امین نعمتی

آیا گوشی تاشو جدید سامسونگ Galaxy Z نام دارد؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟