روکیدا
انرژی و محیط زیست نرم افزار و اپلیکیشن پیشنهاد سردبیر

اپلیکیشن گوگل مپ مکان کرایه دوچرخه را در ۲۴ شهر جدید نشان می‎دهد

کرایه دوچرخه یک راه راحت برای گردش در شهر است، ولی گاهی اوقات با توجه به طرح‎های اجرایی فراوان برای این قضیه به سختی می‎توانید از نزدیک‎ترین ایستگاه کرایه دوچرخه مطلع شوید. گوگل تصمیم دارد این مشکل را رفع کند.

اپلیکیشن گوگل مپ در شهر‎های منتخب ایستگاه‎های کرایه دوچرخه و همچنین تعداد دوچرخه‎های موجود در هر کدام را نشان می‎دهد یا اگر یک دوچرخه کرایه کردید و باید آن را برگردانید، می‎توانید ببینید ایستگاه نزدیک به شما جایگاه خالی دارد یا نه.

اپلیکیشن گوگل مپ مکان کرایه دوچرخه را در 24 شهر جدید نشان می‎دهد

این سیستم از اطلاعات دریافتی از یک شرکت انتقال داده‎ها به اسم Ito World استفاده می‎کند. این قابلیت سال گذشته در شهر نیویورک محک زده شد و حالا گوگل ۲۴ شهر جدید از ۱۶ کشور را به گوگل مپ اضافه کرده است.

قابلیت جدید گوگل مپ در کنار به اشتراک‎گذاری اطلاعات سفر اتوبوس‎ها و قطارها در زمان آنی قرار می‎گیرد تا کاربر بدون دردسر سفر‎های درون شهری خود را انجام دهد. کاربر همچنین مشابه با اطلاعات ایستگاه‎های کرایه دوچرخه می‎تواند روی گوگل مپ اطلاعات آنی مربوط به ایستگاه‎های شارژ خودروهای الکترونیکی را مشاهده کند.

در حال حاضر کاربران اپلیکیشن گوگل مپ در شهرهای زیر می‎توانند اطلاعات ایستگاه‎های کرایه دوچرخه را مشاهده کنند: بارسلونا، برلین، بروکسل، بوداپست، شیکاگو، دوبلین، هامبورگ، هلسینکی، کاوهسیونگ، لندن، لس‎آنجلس، لیون، مادرید، مکزیکو سیتی، مونترال، نیو تایپه، نیویورک، ریو دو ژانیرو، سانفرانسیسکو، سائوپائولو، تورونتو، وین، ورشو و زوریخ.

گوگل می‎گوید تعداد این شهرها به زودی افزایش خواهد یافت.

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

پنج نکته مهم برای بهینه‌سازی یک سایت تجاری و افزایش فروش آنلاین!

محمد آقاپور

آیا واقعا راهی برای توقف کرونا ویروس وجود دارد؟

محمد امین نعمتی

جیمیل برای پیدا کردن راحت‌تر ایمیل‌ها چه تغییری خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

جدیدترین فیلتر واقعیت افزوده اسنپ‌چت چه قابلیتی دارد؟

محمد امین نعمتی

طراحی آیکون‌های ویندوز ۱۰ سرانجام تغییر خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

آیا گوگل روی اپلیکیشن‌هایی که درخواست مجوز موقعیت می‌کنند فشار بیشتری خواهد آورد؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟