ورود الکسا به ویندوز ۱۰

به گزارش روکیدا، به نظر می‌رسد مایکروسافت با همکاری آمازون قصد دارد دستیار صوتی هوشمند الکسا را به ویندوز ۱۰ بیاورد. مایکروسافت به‌عنوان شرکت توسعه‌دهنده سیستم عامل ویندوز که مدت‌هاست همه کاربران رایانه‌های شخصی را به نصب و دانلود جدیدترین نسخه این سیستم عامل محبوب یعنی ویندوز ۱۰ ترغیب کرده است، حالا به نظر می‌رسد که قصد دارد قابلیت‌های جدیدی را به پلت‌فرم مربوطه بیاورد تا کاربران بتوانند با بهره‌گیری از سرویس‌ها و قابلیت‌های جدید ویندوز ۱۰ به استفاده از آن تمایل بیشتری پیدا کنند.

الکسا که دستیار صوتی هوشمند آمازون به شمار می‌رود، حالا بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی وب‌سایت the verge به احتمال زیاد قدم به پلت‌فرم نسخه جدید به‌روزرسانی و آپدیت ویندوز ۱۰ خواهد گذاشت. دستیارهای صوتی هوشمند یکی از فناوری‌های نوینی است که در سال‌های اخیر از محبوبیت و استقبال قابل‌توجهی از سوی کاربران گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی برخوردار شده است.

از کاربردهای دستیارهای صوتی هوشمند می‌توان به جست‌وجو در گوگل بدون نیاز به تایپ متن، آگاهی از وضعیت آب و هوا و… تنها از طریق ارسال فرمان و دستورهای صوتی اشاره کرد. در صورتی که کاربران رایانه‌های مبتنی بر ویندوز از دستیارهای صوتی هوشمند الکسا استفاده کنند، قادر خواهند بود گستره وسیعی از کار و فعالیت‌های خود را از طریق ارسال دستورهای صوتی به رایانه خود انجام دهند و به این ترتیب در بسیاری از کارهای مدنظر خود بهینه‌سازی انجام خواهند داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.