روکیدا
عمومی

کشف دایناسوری با نوکی شبیه به اردک

باستان شناسی: کشف دایناسوری با نوکی شبیه به اردک

دانشمندان موفق به شناسایی یک گونه جدید از دایناسورها شده‌اند که نوکی شبیه به اردک دارد و از قدیمی‌ترین گونه‌های این نوع حیوان ماقبل تاریخ محسوب می‌شود.

به گزارش روکیدا، دانشمندان موفق به شناسایی یک گونه جدید از دایناسورها شده‌اند که نوکی شبیه به اردک دارد، اگر چه این نوع دایناسور به اندازه برخی گونه‌های دیگر آن مانند تیرانوسائوروس ها شهرت ندارد، اما از جمله گونه های گیاهخوار دایناسورها محسوب می شود که در پایان دوره مزوزوئیک زندگی می کرده است.

عضو جدید این گونه از دایناسورها ، Aquilarhinus palimentus نام گذاری شده و دارای جمجمه ای کوچک و نوکی شبیه به اردک است، نخستین نمونه های دایناسور مذکور در دهه ۸۰ در پارک ملی بیگ بند تگزاس کشف شد.

متخصصان دانشگاه تگزاس که گونه جدید این دایناسور را شناسایی کرده اند از ویژگی های خاص جمجمه آن خبر داده اند و می گویند آرواره های پایینی گونه جدیدی نیز با گونه های قبلی شناسایی شده تفاوت دارد. در حالی که آرواره های گونه های قبلی عموما یو شکل بوده اند، آرواره های گونه های جدید عموما دبلیو شکل هستند.

محل زیست اولیه دایناسورهای مذکور در منطقه ای بوده که حالا به کویر چیهواوان مبدل شده است و آنها در زمان زندگی در ۸۰ میلون سال قبل از انواع سبزی تغذیه می کردند.

مطالب مرتبط

آیا بیل گیتس اولین قایق تفریحی با سوخت هیدروژنی را خریده است؟

محمد امین نعمتی

بررسی کامل گوشی Galaxy Z Flip سامسونگ

محمد امین نعمتی

چرا کشورها از تحریم های اقتصادی استفاده می کنند؟

محمد آقاپور

تصویر زنده گوشی گلکسی اس ۲۰ پلاس ۵G به بیرون درز کرد

محمد امین نعمتی

آیا علت انقراض ماموت‌ها مشخص می‌شود؟

محمد امین نعمتی

فیس‌بوک با خرید استارتاپ Scape Technologies چه اهدافی دارد؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟