روکیدا
استارتاپ استراتژی کسب و کار

طرح حمایت از استارت‌آپ‌ها در ایران آغاز شد

چقدر می‌خواهید استارتاپ تان موفق باشد؟

معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی از حمایت صندوق از استارت‌آپ‌ها در چند مدل جدید خبر داد.

به گزارش روکیدا، ناظمی معاون سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی در نشست خبری صبح امروز در صندوق نوآوری و شکوفایی، مداخله در بازار به صورت مستقیم را از برنامه‌های این صندوق در سال ۹۸ عنوان کرد و گفت: می‌خواهیم از سرمایه‌ها استفاده حداکثری داشته باشیم و در همین راستا تا ۴۰ درصد در صندوق‌های جسورانه و صندوق‌های خصوصی مشارکت داریم.

وی با اشاره به حمایت از استارت‌آپ‌ها در مدل ‌«هم‌سرمایه‌گذاری» صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در این مدل یک صندوق پژوهش و فناوری، پروژه را ارزیابی و پس از تصمیم به سرمایه گذاری می‌تواند ۴ برابر سرمایه خود را از ما دریافت کند، ۲۸۵۰ میلیارد ریال نیز منابع در این زمینه در نظر گرفته شده است، به دنبال مشارکت با بخش خصوصی هستیم و برنامه جدیدی تحت عنوان سرمایه گذاری ریسکی برای کمک به استارت آپ ها شرکت های دانش بنیان طراحی شده است.

وی اضافه کرد: با این برنامه‌ها دیگر نیازی نیست استارت آپ ها برای دریافت حمایت مالی به صندوق نوآوری و شکوفایی مراجعه کنند بلکه کافی است به سمت عاملان و صندوق های خصوصی و پژوهش و فناوری مراجعه کنند.

ناظمی اظهار داشت:  در بخش سرمایه گذاری مستقیم بودجه ۲ هزار میلیارد ریالی را برای طرح‌های کلان در نظر گرفته ایم، حدود ۵ هزار میلیارد ریال با ضریب ۱ به ۴ نیز در بخش هم‌سرمایه گذاری تدوین شده است.

وی با بیان اینکه ۲ برنامه ضمانت سرمایه گذاری و انتشار صکوک نوآوری نیز در دستور کار است، عنوان کرد: ضمانت سرمایه گذاری را با هدف کاهش دخالت مستقیم و کمک برای تزریق منابع بیشتر به بخش نوآوری انجام می‌دهیم و اکنون این برنامه در فاز اجرایی است که امیدواریم در طول چند ماه آینده این برنامه را برای پروژه‌های مشخص اجرایی کنیم.

ناظمی گفت:  انتشار صکوک نوآوری نیز برای شرکت‌هایی انجام می‌شود که به منابع مالی بالایی نساز دارند، امیدواریم در نیمه دوم امسال این برنامه را هم عملیاتی کنیم.
وی گفت: ۴۰ درصد مشارکت در ایجاد یک صندوق در حوزه فین تک داشته ایم و با بخش های مختلف برای ایجاد صندوق همکاری می‌کنیم.

مطالب مرتبط

آیا هکرهای ایرانی برق آمریکا را خاموش می‌کنند؟

محمد امین نعمتی

چرا ایران “ناخواسته” باعث سقوط هواپیمای اوکراینی شده است؟

محمد آقاپور

ایران چگونه می‌تواند با یک حمله سایبری آمریکا را به چالش بکشد؟

محمد آقاپور

آیا می‌توانید کارآفرینی را آموزش دهید؟

محمد امین نعمتی

چطور بودجه بازاریابی محتوا در استارتاپ را به بیشترین حد برسانیم؟

عباس رهامی

چطور اکوسیستم استارتاپی خود را به حداکثر توان آن برسانید

محمد امین نعمتی

۱ دیدگاه

مقایسه کارآفرینی در ایران و امارات متحده عربی - ایران استارتاپ اولین سایت اخبار استارتاپهای ایرانی و خارجی شنبه , ۵ مرداد ۱۳۹۸ at ۱۶:۲۵

[…] ایجاد می‌کند که می‌تواند برای اکوسیستم فعالیت‌هایاستارت‌آپی و سرمایه‌گذاری جالب […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟