Home زندگی روابط دوستانه زندگی شما را بهبود می‌دهند

روابط دوستانه زندگی شما را بهبود می‌دهند

by bsafamanesh
۲ comments

روابط دوستانه زندگی شما را بهبود می‌دهد. ولی چرا پیدا کردن دوست مشکل است؟

چرا پیدا کردن دوست در بزرگسالی مشکل است؟ این چیزی است که دو خانم فعال در حیطه سبک زندگی در پژوهش “چیزهایی که مادرانتان هیچگاه به شما نگفته‌اند” می‌خواهند بدانند.

به نظر می‌رسد که در دانشگاه و دبیرستان پیدا کردن دوست آسان‌تر است. اما چرا؟ آنها مجاورت(زندگی نزدیک دوستان) و برخوردهای غیرمنتظره تکراری(برخورد تعداد دفعات زیاد با آدم‌های مشابه )را یکی از دلایل میدانند. این اتفاقات در “دنیای واقعی” کمتر رخ می‌دهد. بعلاوه، همانطور که انسان‌ها مسن‌تر می‌شوند، ازدواج می‌کنند یا وارد رابطه‌های طولانی مدت می‌شوند و بچه می‌آورند، پیدا کردن زمان برای وقت گذرانی با دوستان سخت‌تر می‌شود.

با این‌وجود، دوستی برای سلامتی ما، مخصوصا برای خانم‌ها امری حیاتی است. امیلی به مقاله‌ای از ULCA اشاره می‌کند که نشان می‌دهد نداشتن دوست نزدیک به اندازه داشتن اضافه وزن مضر است. وقتی که خانم‌ها استرس دارند، مانند مردان به حالت “جنگ یا گریز” نمی‌روند. در زمان استرس، هورمون اکسیتوسین رها می‌شود که مانع عکس العمل جنگ و گریز میگردد. اکسیتوسین زنان را به توجه به فرزندان یا دورهم جمع شدن با دوستان علاقه‌مند می‌کند و این “توجه کردن و دوستانه بودن” باعث آزاد شدن اکسیتوسین بیشتر می‌شود، که بعدا آنها را آرام می‌سازد. (مردها این پاسخ آرام دهنده را دریافت نمی‌کنند چون وقتی در حالت استرس قرار می‌گیرند مقدار زیادی توستسترون تولید می‌کنند، که اثرات اکسیتوسین را خنثی می‌کند. استروژن هم باعث بالابردن آن می‌شود).

Studies show that having friends can prolong your life. PeopleImages/Getty Images

دوستی همچنین باعث پایین آمدن فشار خون، بالا رفتن ایمنی و سرعت بخشیدن التیام مریضی می‌شود، که ‌توضیح می‌دهد چرا زنان بیماری‌های قلبی کمتری نسبت به مردان دارند و امید به زندگی در آنها بالاتر است. طبق مطالعات، زنان نسبت به مردان دوستان بیشتری دارند.

دراین برنامه، هر دو خانم راه‌هایی برای پیدا کردن دوستان جدید و حفظ دوستان قدیمی – مانند جستجوکردن دوره‌های ماهیانه دوستان دانشگاهی، پیشنهاد کردند. و همچنین مقداری راجع به خودشان صحبت کردند.

You may also like

۲ comments

روکیدا - چطور با این ۲۵ نشانه بیماری را تشخیص دهیم؟ پنجشنبه , ۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶

[…] نشانه‌‌ها رنج می‌‌برید به اندازه‌ای که فکر می‌کنید سلامت نیستید. شاید مبتلا به یک بیماری هستید و شاید هم چیزی در […]

Reply
۱۵ روش باورنکردنی برای کاهش استرس کار - روکیدا شنبه , ۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۶

[…] تحت فشار هستید صحبت کردن با یک دوست می‌تواند روزنه جدیدی برای کاهش استرس کاری شما باشد و […]

Reply

Leave a Comment