هوآوی برای سیستم عامل خود نام تجاری Harmony را درخواست داد

هوآوی درخواست ثبت نام تجاری Harmony را برای سیستم عامل خود در اختیار اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا قرار داد. تاریخ این درخواست 12 جولای 2019 (22 تیر) بوده و در حال بررسی است.

هارمونی در کنار نام Ark قرار می‎گیرد که احتمالا هوآوی برای سیستم عامل دستگاه‎های موبایل و کامپیوتر خود در بازار جهانی در نظر گرفته است.

هوآوی برای سیستم عامل خود نام تجاری Harmony را درخواست داد

براساس گزارش‎ها ساخت این سیستم عامل که حتی به اسم HongMeng OS نیز شناخته می‎شود (و احتمالا نام انتخابی هوآوی برای بعضی از بازارها است) از خیلی وقت پیش شروع شده است و تاریخ آن را حداقل از سال 2015 می‎دانند.

جنگ تجاری بین چین و آمریکا باعث شد ترامپ هوآوی را از همکاری با شرکت‎های فناوری آمریکا محروم کند و خبر توسعه سیستم عامل اختصاصی هوآوی در دنیای فناوری بپیچد. با آن که از شدت این تحریم تا حدی کاسته شده است ولی بدون شک هوآوی دوست ندارد دوباره ریسک کند.

براساس شایعات منتشر شده از پاییز امسال بازار مصرف‎کننده قادر به استفاده از این سیستم عامل است و در حال حاضر به عنوان تست روی یک میلیون دستگاه نصب شده است. مدیر ارشد اجرایی هوآوی حتی ادعا می‎کند HongMeng OS از اندروید سریع‎تر است و آن را می‎توان روی انواع دستگاه‎ها از جمله روترها و دیتاسنترها نصب کرد.

آینده صحت تمامی این ادعاها و سرنوشت این سیستم عامل را مشخص خواهد کرد.

منبع: gsmarena.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.