دانش عمومی و مهندسی دانش و فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

فناوری هوش مصنوعی چگونه برای ثبت و حفاظت از میراث فرهنگی جهان به کار گرفته می شود؟

هوش مصنوعی گوگل چقدر باهوش است؟ شاگرد بااستعداد ریاضی!

در حالی که برخی بیم دارند، هوش مصنوعی در آینده ممکن است باعث نابودی انسان شود، مایکروسافت قصد دارد از این فناوری برای ثبت و حفاظت از میراث فرهنگی جهان استفاده کند.

به گزارش روکیدا، جهانی شدن باعث به خطر افتادن بخش زیادی از میراث تاریخی و فرهنگی جهان و ادغام آن در فرهنگ ها و تمدن های مهاجم شده و حالا مایکروسافت امیدوار است با به کارگیری هوش مصنوعی بتوان این میراث را نجات داد.

ابتکار عمل مایکروسافت در این زمینه هوش مصنوعی برای انجام کار خوب نام دارد و بر اساس آن از این فناوری نوظهور برای نجات و حفظ میراث فرهنگی دنیا استفاده می شود. این ابتکار عمل در کنار چند ابتکارعمل دیگر برای به کارگیری هوش مصنوعی برای حفاظت از محیط زیست و غیره اجرا می شود.

بر اساس تحقیقات یونسکو بیش از یک سوم زبان های فعلی جهان کمتر از هزار نفر سخنگو دارند و هر هفته دو زبان در دنیا به علت مرگ افراد آشنا به آنها از بین می روند.

پیش بینی ها حاکیست بین ۵۰ تا ۹۰ درصد از زبان های در معرض خطر دنیا تا قرن آینده از بین می روند و با از دست رفتن هر زبان بخشی از تاریخ انسانی نیز از دست می رود و جامعه ای توانایی برقراری ارتباط با گذشته را از دست می دهد.

برنامه هوش مصنوعی مایکروسافت با همکاری سازمان های غیرانتفاعی، دانشگاه ها و دولت ها برای شناسایی و حفظ زبان های در حال انقراض و نیز اماکن ارزشمند فرهنگی و تاریخی و نیز آثار و صنایع دستی و فرهنگی تلاش می کند.

این شرکت قصد دارد ظرف پنج سال آینده ۱۲۵ میلیون دلار را به استفاده از هوش مصنوعی برای تحقق این اهداف اختصاص دهد و از برنامه مترجم مایکروسافت هم برای نجات برخی زبان های در معرض خطر در مکزیک استفاده خواهد شد.

مطالب مرتبط

این تخت بیمارستان با الهام از فیلم پیشتازان فضا ساخته شده است

محمد امین نعمتی

چرا به ادعای ساندار پیچای هوش مصنوعی باید قانونمند شود؟

محمد امین نعمتی

آیا این تصویر پشت کنسول ایکس‌باکس سری ایکس را نشان می‌دهد؟

محمد امین نعمتی

خرید جدید اپل چه شرکتی است؟

محمد امین نعمتی

مرورگر جدید اج سامسونگ چه تغییراتی کرده است؟

محمد امین نعمتی

آیا هکرهای ایرانی برق آمریکا را خاموش می‌کنند؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟