دنیای خودرو پیشنهاد سردبیر

اینتل اولین قوانین ایمنی خودروهای خودران را تدوین می‎کند

اینتل به همراه تیمی از شرکت‎های خودروسازی با همکاری یکدیگر قوانین جدیدی برای خودروهای خودران تدوین کردند. هدف این دستورالعمل که تحت عنوان «اولین ایمنی رانندگی خودران» چاپ شد ایجاد یک چارچوب از قوانین ایمنی جهانی است که تمامی خودروهای خودران باید از آن پیروی کنند.

به واسطه این قوانین استانداردهایی تعریف می‎شود که چطور این صنعت باید زمان ساخت و استفاده از خودروهای خودران روی استانداردهای ایمنی نظارت داشته باشد و آن‎ها را گزارش کند.

خودروهای خودران

شرکت‎های آپتیو، آئودی، بایدو، بی‎ام‎و، کنتیننتال، دایملر، فیات کرایسلر، هیر، اینفاینئون و فولکس واگن در تدوین این دستورالعمل که ۱۲ قانون را برای خودروهای خودران مشخص می‎کند، شرکت داشتند.

این ۱۲ اصلی عبارتند از: عملیات ایمن، دامنه طراحی عملیاتی، سیستم انتقال اپراتور خودرو، امنیت، مسئولیت کاربر، سیستم انتقال وسایل نقلیه، وابستگی متقابل بین اپراتور خودرو و سیستم خودران، ارزیابی ایمنی، ثبت داده‎ها، ایمنی کنش‎پذیر، رفتار در ترافیک و لایه امن.

این دستورالعمل که بیش از ۱۰۰ صفحه است، در مورد هر قانون جزئیات بیشتری را بیان می‎کند.

اقدام این صنعت برای تدوین دستورالعمل‎های آن در زمانی رخ داده است که خودروهای خودران ممکن است در معرض رسیدگی دقیق بیشتر دولتی قرار گیرند. وزارت حمل و نقل ایالات متحده در تلاش برای وضع قوانین در سطح فدرال بوده است، در حالی که ایالت‎ها قوانین متفاوت و خاص خود را پیشنهاد داده‎اند و بعضی به نسبت سایرین به مراتب سخت‎گیری کمتری دارند.

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

چرا ماشین برقی جدید مزدا بیشتر شبیه به یک ماشین بنزینی است؟

محمد امین نعمتی

خودروهای الکتریکی به بالاترین سطح از محبوبیت رسیده‌اند

عباس رهامی

آیا تبدیل موتورهای قدیمی به برقی می‌تواند اتومبیل‌های کلاسیک را نجات دهد؟

محمد آقاپور

استون مارتین چه نقشه‌ای برای خودروی تمام برقی خود دارد؟

محمد آقاپور

خودروی مفهومی مرسدس بنز، آینده ای شگفت انگیز از اتومبیل های خودران به تصویر می‌کشد

محمد آقاپور

اولین خودروی ساخت سونی چه امکاناتی دارد؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟