فیس‎بوک می‎خواهد طی ۵ سال آینده تعداد کارمندان اقلیتی خود را دو برابر کند

کارمندان فیس‎بوک به نسبت ۶ سال قبل از نظر نژادی متنوع‎تر هستند ولی این شرکت می‎پذیرد هنوز راه طولانی در پیش دارد. در روزهای گذشته، فیس‎بوک گزارش تنوع نژادی کارمندان خود در سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد و با آن که غول رسانه‎های اجتماعی دنیا به نسبت سال گذشته اقلیت‎های نژادی و زنان بیشتری را استخدام کرده است، اما همچنان اکثر کارمندان این شرکت را مردان تشکیل می‎دهند.

در ایالات متحده، اکثریت کارمندان این شرکت سفیدپوست یا آسیایی هستند. اما انتظار می‎رود آمار آن‎ها تغییر کند. فیس‎‌بوک امیدوار است طی ۵ سال آینده حداقل نیمی از نیروی کاری‎اش را زنان، سیاه‎پوستان، افراد معلول و جانبازان تشکیل دهند.

فیس‎بوک

فیس‎‌بوک برای دستیابی به این هدف می‎خواهد تعداد کارمندان زن خود در جهان و کارمندان سیاه‎ پوست و لاتین خود در آمریکا را دو برابر کند.

این شرکت با انتشار پستی در وبلاگ سایت خود گفت «فیس‎بوک شرکتی خواهد بود که منعکس‎کننده افراد شاغل در پلت‎فرم، بخش خدمات و محصولات ما است و بهتر به آن‎ها خدمت می‎کند.»

این شرکت می‎گوید این هدف جاه‎طلبانه و همچنین مهم است و ادعا می‎کند با دقت پیشرفت به سمت آن را پیگیری خواهد کرد.

فیس‌‎بوک مانند شرکت‎های دیگر فناوری بابت نبود برابری جنسیتی و اقلیتی در بین کارمندانش با انتقادهایی مواجه شده است. گاهی اوقات، تلاش‎های این شرکت برای بالا بردن سطح تنوع نژادی به واسطه فرآیند استخدام خود این شرکت محدود شده است و به عنوان مثال استخدام تعداد کارمندان زن بیشتر همیشه منجر به افزایش رهبران زن نشده است.

با آن که مهم است فیس‎بوک آمار تنوع کارمندان خود و برابری آن‎ها را پیگیری کند و هدف داشته باشد به شکل بارزی تنوع نژادی آن‎ها را افزایش دهد، ما سال‎ها است که چنین شعارهایی را می‎شنویم. پیش‎بینی این قضیه که فیس‎بوک حالا شانس بهتری خواهد داشت سخت است.

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.