کمپانی بلو اوریجین (Blue Origin) برای اولین بار، لندر به ماه می‌فرستد !

جف بزوس، مؤسس کمپانی بلو اوریجین (Blue Origin)، برای اولین بار، موتور لندر BE-7 این کمپانی را، در مرکز پروازهای فضایی مارشال NSA مستقر در هانتسویل، آلاباما، روشن کرد. این آزمایش، نشان دهنده گامی بزرگ برای یک کمپانی خصوصی به منظور فرود بر روی ماه می‌باشد.

بزوس طی یک توئیت اعلام کرد: «نتایج عالی به نظر می‌رسند و دستگاه ما در شرایطی فوق‌العاده قرار دارد. آزمایش دقیقاً در مدت زمان برنامه‌ریزی شده (۳۵ ثانیه) انجام شد.»

موتور BE-7 از هیدروژن و اکسیژن مایع به عنوان سوخت استفاده می‌کند. هردوی این عناصر را می‌توان در یک روز از سطح ماه استخراج کرد. این موتور، شرایط فرود نرم و راحت لندر (Lander) روی سطح ماه را، فراهم می‌کند.

بلومون (Blue Moon)

کمپانی بلو اوریجین، برنامه بلند مدت خود برای رفتن به ماه را، در رویداد شرکت Mysterious Press منتشر کرد. در این رویداد، بلو اوریجین از طراحی لندر جدید خود، یعنی بلومون (BlueMoon)، رونمایی کرد. این لندر قابلیت حمل ۶.۵۴ تن محموله را دارا می‌باشد.

گفتن اینکه آیا فضانوردان آمریکایی، داخل این لندر خواهند شد یا خیر، مشکل است. اما به زودی خواهیم فهمید. چراکه ناسا قصد دارد امسال، یک یا دو کمپانی را برای همکاری در پروژه‌های خود انتخاب کند.

 

منبع: futurism.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.