سایز تلویزیون مورد علاقه مردم امریکا چند اینچ است؟! + یک دلیل عجیب

در حالی که تلویزیون‌های 55 اینچی، تقریباً روی قیمت قبلی خود ثابت هستند، تلویزیون‌های 65 اینچی ارزان می‌شوند!

مردم آمریکا هر روز بیشتر از قبل به تلویزیون‌های ۶۵ اینچی علاقه نشان می‌دهند، به طوری که در حال حاضر، ظاهراً رایج‌ترین تلویزیون مورد استفاده در کشور است. شرکت تحقیقات بازاری TrendForce باور دارد که نوسانات قیمت، منجر به تغییرِ تمایلات مردم شده‌است. تلویزیون‌های ۶۵ اینچی در هفته‌های اخیر ارزان‌تر شده‌اند، در حالیکه قیمت تلویزیون‌های ۵۵ اینچی ثابت باقی مانده‌است.

تلویزیون‌های ۶۵ اینچی

یکی از دلایل اصلی این گرایش به ظاهر عجیب، این است که تولید کنندگان، تعداد زیادی از تلویزیون‌های خود را به دلیل اعمال تعرفه ۲۵ درصدی برنامه‌ریزی‌شده توسط آمریکا بر روی محصولات چینی، احتکار کرده بودند. در صورتی که، آمریکا و چین، در جنگ تجاری خود پس از نشست بین دونالد ترامپ و شی جین پینگ (رئیس جمهور چین) در گروه ۲۰، تا حدی عقب نشینی کردند. همچنین دونالد ترامپ تأیید کرد که این تعرفه، فعلاً توسط آمریکا اعمال نخواهد شد. این کار، تولید کنندگان را با کوهی از تلویزیون رها کرد. بنابراین مجبور بودند مشکل فروش آنها را حل کنند و کاهش قیمت‌ها، یک روش کلیدی برای پاک‌سازی انبار به نظر می‌رسید.

کاهش قیمت در تلویزیون‌های ۳۲ اینچی هم بر بازار تاثیر گذاشته است. چراکه گفته می‌شود آن‌ها نیز، بیش از حد تقاضا در انبارها موجود هستند. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که برخی از تولیدکنندگان، میزان تولید تلویزیون‌های ۵۵ اینچی را، تا ۴ درصد در سال افزایش خواهند داد. این موضوع می‌تواند منجر به افت قیمت در این تلویزیون‌ها شود.

 

 

منبع: www.engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.