آسمان خراش عظیم آمازون در کجا و با چه ارتفاعی ساخته می‌شود؟ + علت ساخت

آمازون دفتر مرکزی دومش را به شکل برج می سازد

آمازون تخمین زده با ساخت این برج تا چند سال آینده برای ۶۵۰۰ نفر شغل ایجاد کند. هدف از ساخت این آسمان خراش، منتقل کردن کامل تیم فعالیت بین‌المللی‌اش است.

آمازون قصد کرده در بلویو واشنگتن حضور پر رنگ و قدرتمندی داشته باشد. آمازون اعلام کرده که قصد دارد یک آسمان خراش ۴۳ طبقه در محله اعیان نشین حاشیه سیاتل، همان محل خواستگاه آمازون، بسازد. برج آمازون در مرکز شهر قرار خواهد گرفت و حدود ۴۲۰۰ کارمند خواهد داشت.
برج آمازون نه تنها بزرگ‌ترین سازه آمازون خواهد بود، بلکه لقب بلندترین ساختمان شهر را هم به خود اختصاص خواهد داد. البته اگر تا سال ۲۰۲۴ که این کار ساخت این برج به اتمام می‌رسد، آسمان خراش دیگر بلندترین به شهر اضافه نشود.

 

برنامه‌های آسمان خراش آمازون

دفتر مرکزی جدید آمازون آسمان خراش آمازونآمازون تخمین زده با ساخت این برج تا چند سال آینده برای ۶۵۰۰ نفر شغل ایجاد کند. هدف از ساخت این آسمان خراش، منتقل کردن کامل تیم فعالیت بین‌المللی‌اش است. علاوه بر این آسمان خراش، آمازون فضاهای اداری مختلفی در سطح شهر را برای این نقل و انتقالات آماده کرده است.
شاید اولین سؤالی که ذهن هر کسی را به خود مشغول کند، علت این جا به‌جایی باشد. بازگشت به خانه، جایی که جف بزوس کارش را از گاراژ خانه‌اش شروع کرد، هزینه‌های نجومی روی دست آمازون خواهد گذاشت. این تصمیم مطمئناً از سر احساسات و برای زنده کردن خاطرات جف بزوس نیست! علت این جا به‌جایی در واقع شکست برنامه دیگری بود که آمازون پیش از این برای ساخت اداره مرکزی شماره ۲ در نیویورک در نظر داشت. با عملی نشدن برنامه ساخت و ساز در نیویورک، آمازون مجبور شد مکان دیگری برای ساخت رؤیاهایش پیدا کند. آسمان خراش آینده بلویو رسماً دفتر مرکزی شماره ۲ اعلام نشده ولی به نظر می‌رسد همان نقش را داشته باشد. چرا که احتمالاً بخش‌های باقی مانده از دفتر متلاشی شده نیویورک را یک جا جمع خواهد کرد.

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.