امارات متحده عربی (UAE) بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان را افتتاح می‌کند + مشخصات !

نیروگاه نور ابوظبی قریب به 1.2 گیگاوات برق تولید خواهد کرد.

امارات متحده عربی ممکن است همچنان به پول نفت خود وابسته باشد، اما این کشور برای کاهش وابستگی خود به نفت، یک رکورد جهانی زده است. شرکت آب و برق امارات شروع به اجرای پروژه نور ابوظبی، بزرگ‌ترین پروژه تولید برق خورشیدی در جهان کرده‌است. پارک‌های خورشیدی این مجموعه، به میزان ۱.۱۸ گیگاوات برق تولید می‌کنند. بزرگ‌ترین تأسیسات ایالات متحده، یعنی نیروگاه ۵۶۹ مگاواتی آن، در مقایسه با نیروگاه ابوظبی امارات، کوچک به نظر می‌رسد.

امارات متحده عربی

تعجبی ندارد که مسئولان ابوظبی مشتاق به حفظ مزایای زیست‌محیطی هستند. این گزارش برآورد می‌کند که ۳.۲ میلیون پنل خورشیدی موجود در نیروگاه نور ابوظبی، برق مصرفی کافی برای ۹۰،۰۰۰ نفر را تأمین می‌کنند و انتشار دی‌اکسید کربن را به میزان تقریبی ۱ میلیون تن کاهش خواهند داد. این مقدار، برابر با حذف ۲۰۰،۰۰۰ خودرو از جاده‌ها می‎‌باشد.

انکار این موضوع که امارات متحده عربی از مزرعه خورشیدی خود به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می‌کند، دشوار است. با اینکه این نیروگاه باید اثر محسوسی روی صادرات نفت امارات داشته باشد، اما واقعیت این است که امارات متحده عربی هنوز هم به شدت وابسته به نفت است. این کشور به تازگی در مورد قطع تولید نفت برای متعادل کردن بازار صحبت کرده‌است، ولی به این معنی نیست که از سوخت‌های فسیلی دوری می‌کند. با این حال، این یک پیشرفت مهم است و شما می‌توانید انتظار دیگر پروژه‌های خورشیدی عظیم را نیز داشته باشید. شرکت آب و برق امارات، طرح‌های اولیه برای پروژه خورشیدی ۲ گیگاواتی، و عربستان‌سعودی نیز قراردادی مهم برای تأسیس نیروگاهی ۲.۶ گیگاواتی در مکه دارد. این منطقه به سرعت در حال تبدیل شدن به بهترین دوست این کره خاکی است، حتی اگر حاضر نباشد ارزشمندترین منبع خود (یعنی نفت) را کنار بگذارد.

منبع: www.engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.