روکیدا
دانش و فناوری استارتاپ سخت افزار

وقتی یک هوش مصنوعی خودش تصاویر را جعل و دستکاری می کند + عکس!

روکیدا - وقتی یک هوش مصنوعی خودش تصاویر را جعل و دستکاری می کند + عکس! - دانش, ربات, عکاسی, هوش مصنوعی

ساخت تصاویر دیجیتال و ویرایش تصاویر می‎تواند ساعت‎ها طول بکشد، ولی محققان موسسه‎های MIT و IBM به دنبال تغییر آن هستند. آن‎ها موفق به آموزش هوش مصنوعی به نحوی شدند که از ابتدا تصاویر عکاسی بسازد و هوشمندانه اشیاء داخل آن را ویرایش کند.

با آن که چنین قابلیتی می‎تواند برای طراحان و هنرمندان مفید باشد، همچنین در اختیار محققان اطلاعاتی در مورد نحوه یادگیری زمینه موضوع از سوی شبکه‎های عصبی قرار می‎دهد و این تیم امیدوارند از این ابزار حداکثر استفاده را برای تشخیص تصاویر تغییریافته یا جعلی ببرند.

روکیدا - وقتی یک هوش مصنوعی خودش تصاویر را جعل و دستکاری می کند + عکس! - دانش, ربات, عکاسی, هوش مصنوعی

این ابزار که GANpaint Studio نام دارد به صورت نسخه آزمایشی و رایگان عرضه شده است. شما می‎توانید به جای این که به صورت دستی یک درخت را به تصویر اضافه کنید، به این ابزار بگویید کجا می‎خواهید آن را قرار دهید تا درخت را مطابق با صحنه به آن اضافه ‎کند.

هنوز جا برای تغییر و پیشرفت این ابزار زیاد وجود دارد ولی این تیم امیدوار هستند که GANpaint Studio ممکن است روزی بتواند کلیپ‎های ویدئویی را ویرایش کند. اگر به عنوان مثال یکی از وسایل مهم صحنه از یک سکانس فیلم بیرون افتاده است، ویرایش‎گرها بعدا می‎توانند به کمک هوش مصنوعی آن را اضافه کنند.

محققان در حین ساخت GANpaint Studio با شگفت‎زدگی متوجه شدند که این سیستم قوانین ساده در مورد روابط بین اشیاء را متوجه شده است، به عنوان مثال مکان یک درب، در آسمان نیست.

چون GANpaint Studio از GAN، مجموعه‎ای از شبکه‎های عصبی توسعه یافته برای رقابت با یکدیگر، ساخته شده است، باید استدلال داخلی خود را برای تصمیم‎هایی مانند جلوگیری از حضور یک ابر در چمن‎زار به نمایش بگذارد.

چنین اطلاعاتی می‎توانند به محققان در درک بهتر نحوه یادگیری زمینه موضوع از سوی شبکه‎های عصبی و چیزی که ما اسم آن را عقل سلیم می‎گذاریم، کمک کند.

با آن که GANpaint Studio باعث ساده‎سازی ایجاد تصاویر جعلی می‎شود، هم‎چنین می‎تواند به دانشمندان علوم کامپیوتر در شناسایی آن‎ها کمک کند.

Jun-Yan Zhu، هم‎نویسنده مقاله‎ای که در مورد این ابزار نوشته شده است می‎گوید «قبل از شکست حریف خود باید آن را بشناسید.»

لازم به ذکر است این تیم تحقیقاتی نتیجه کار خود را در کنفرانسی که ماه آینده برگزار می‎شود به نمایش خواهد گذاشت.

منبع: engadget.com

مطالب مرتبط

اندروید یا iOS: کدام سیستم عامل در سال ۲۰۲۰ بهتر است

محمد آقاپور

بهترین بازی های PS4 در سال ۲۰۲۰ (بخش اول)

محمد آقاپور

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

محمد آقاپور

بهترین تلویزیون های ۷۵ اینچی ۲۰۲۰ کدامند؟

محمد آقاپور

بهترین مادربردهای ۲۰۲۰: با بهترین مادربردهای اینتل و AMD آشنا شوید

محمد آقاپور

بهترین حافظه رم ۲۰۲۰: بهترین رم ها برای کامپیوتر شما کدامند؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟