سرعت بالای مرورگر Brave در مسدودسازی تبلیغات شما را شگفت‎زده می‎کند

۲۲۵۵همانطور که قبلا در اخبار اشاره کردیم گوگل اخیرا از «Manifest V3» رونمایی کرده است، یک بسته جدید از تغییرات مرورگر کرومیوم که باعث می‎شود مسدودسازی تبلیغات به مراتب سخت‎تر شود.

حالا، یک مرورگر شخص ثالث به اسم Brave، که از فناوری کرومیوم استفاده می‎کند، الزاما با رونمایی از فناوری فوق‎العاده سریع خود در مسدودسازی تبلیغات (نسخه بتا) گوگل را به چالش کشیده است که فوق‎العاده به مراتب سریع‎تر از گذشته است و محدودیت‎های نسخه سوم پلت‎فرم Manifest را ندارد.

سرعت بالای مرورگر Brave در مسدودسازی تبلیغات شما را شگفت‎زده می‎کند

این روزها، تعداد زیادی از مرورگرها از جمله اپرا، Brave و حتی مرورگر اج مایکروسافت از موتور کرومیوم گوگل استفاده می‎کنند. در نتیجه، گوگل تصمیم‎گیرنده نهایی است و در همین زمینه Manifest V3 را اجرایی کرد.

چنین تغییری با مسدودسازی یک API به اسم webRequest سرعت گردش در وب را بالا خواهد برد، اما افزونه‎های مسدودکننده تبلیغات را نیز از کار می‎اندازد. البته بدون شک نتیجه آن کسب درآمد بیشتر گوگل از بخش تبلیغات است.

شرکت Brave (به همراه اپرا و Vivaldi) در مخالف با گوگل اعلام کردند که همچنان از webRequest استفده می‎کنند، بنابراین مسدودکننده تبلیغات این مرورگر همچنان کار می‎کند.

این شرکت برای رسیدگی به مشکل سرعت، تصمیم گرفته است مسدودکننده تبلیغات خود را مجددا بسازد و برای کارآمدی بیشتر آن از زبان Rust موزیلا به جای C++ استفاده می‎کند. کاربرانی که علاقه‎مند هستند می‎توانند نسخه بتا مرورگر Brave با تغییرات جدید را از کانال‎های توسعه‎دهندگان و Nightly این شرکت دریافت و امتحان کنند.

مرورگر Brave با الهام‎ گرفتن از مسدودکنندگان تبلیغات محبوب مانند Ghostery و uBlock Origin الگوریتم خود را بازسازی کرده است و سرعت آن را تا ۶۹ مرتبه بالا برده است. چنین تغییری زمان دسته‎بندی درخواست‎ها را به ۵.۶ میکرو ثانیه کاهش داده است.

این شرکت گفته است «با آن که اکثر کاربران بعید است متوجه تفاوت در سرعت مسدودسازی تبلیغات شوند، ولی ۶۹ مرتبه بالا بردن آن به این معنا است که پردازنده سیستم زمان بیشتری برای انجام سایر کارها دارد.»

به عبارت دیگر، تجربه گردش در وب بدون دیدن تبلیغات به مراتب سریع‎تر خواهد بود و فشار کمتری به منابع کامپیوتر شما وارد می‎شود.

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.