گوگل مپ خروج از مسیر را هشدار می‌دهد

این ویژگی یک محافظ برای شماست.

 

بسیاری از مسافران وسایل نقلیه سواری به علت احتمال تجاوز جنسی، نگران استفاده از وسایل نقلیه هستند. بااین‌حال، گوگل امیدوار است درزمانی که واقعاً دلیلی برای نگرانی وجود داشته باشد، بتواند با یک هشدار ذهن را آزاد نماید.

این سیستم به‌گونه‌ای است که تنها هشدارهای مربوط به مسیر را معرفی می‌کند که اجازه می‌دهد کاربران گوگل مپ بدانند که آیا راننده از مسیر پیشنهادی آن‌ها بیش از ۰.۵ کیلومتر است (حدود ۰.۳ مایل) منحرف‌شده است یا خیر. با به‌کار انداختن این ویژگی، شما یک “اطلاع برجسته” و نیز یک دیدگاه جامع نسبت به مسیر پیشنهادی، دریافت خواهید کرد. همچنین درصورتی‌که، شما مایل باشید دیگران نیز از سفر شما آگاه باشند می‌توانید جزئیات سفر خود را به‌صورت زنده با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.

Google maps off route warning
Google maps off route warning

این ویژگی اکنون تنها در هند فعال‌شده است. ما از گوگل پرسیدم که آیا این ویژگی را گسترش می‌دهد و همین‌طور چه زمانی به کشورهای دیگر خواهد رسید. بااین‌حال، تصور اینکه گوگل فعال‌سازی گسترده این ویژگی دور از ذهن نمی‌باشد. ایمنی در همه‌جا یک نگرانی است و این می‌تواند به شما کمک کند در طول سفر به‌جای نگرانی در مورد هر انحرافی از سوی راننده، با خیالی آسوده استراحت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.