کلودفلر (Cloudflare) قصد دارد تا از اینترنت در برابر محاسبات کوانتومی محافظت کند!

این کمپانی در حال به اشتراک گذاری کتابخانه متن-باز نرم افزار رمزنگاری پسا-کوانتومی است.

محاسبات کوانتومی پتانسیل به اشتباه انداختن مراقبت های بهداشتی و سلامتی، هوش مصنوهی، مدلسازی مالی، شبیه سازی آب و هوا و … را، دارد.

کلودفلر

همچنین می‌تواند رمزنگاری را همانطور که می‌دانیم متحول کند. بدون پیشرفت در رمزنگاری پسا-کوانتومی، محاسبات کوانتومی می‌تواند باعث شود هکرها به داده‌های حساس، مانند اطلاعات کارت اعتباری، دسترسی داشته باشند. برای جلوگیری از این واقعه، کمپانی زیرساخت اینترنتی کلودفلر در حال آزمایش یک تکنولوژی رمزنگاری پسا-کوانتومی است و بسته نرم‌افزاری متن‌باز CIRCL یا Cloudflare Interoperable Reusable Library (کتابخانه رمزنگاری قابل استفاده مجدد کلودفلر) را در GitHub به اشتراک می‌گذارد.

در حالی که کلودفلر مشکلاتی را که رمزنگاری (Cryptography) برای رمزگذاری (Encryption) ایجاد می‌کند حل نکرده است، در حال تلاش برای “اثبات کوانتومی” TLS است (تکنولوژی رمز گذاری که قبلا SSL نامیده می‌شد، که از اتصالات بین مرورگرهای وب و سرورها پشتیبانی می‌کند). کلودفلر قصد دارد این کار را ادامه دهد، و امیدوار است با به اشتراک گذاری CIRCL، به محققان دیگر کمک کند تا برای یک جهان پسا-کوانتومی آماده شوند. این کمپانی در یک پست وبلاگی نوشت: «ما می‌کوشیم تا استانداردها را طرح کرده و بهبود بخشیم تا اینترنت را به مکان بهتری تبدیل کنیم».

منبع: www.engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.