چرا نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، خواستار توقف ارز رمزنگاری فیسبوک شد؟

مکسین واترز از مقامات می‌خواهد تا قبل از اجازه دادن به ادامه کار Libra، به بازبینی آن بپردازند.

ارز رمزنگاری شده Libra متعلق به فیسبوک، به محض اینکه رسمی شد، تحت موشکافی قرار خواهد گرفت و دولت آمریکا هیچ زمانی را هدر نمی‌دهد. خانم مکسین واترز، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا، بیانیه‌ای را منتشر کرده‌است که از فیسبوک خواسته است توسعه Libra تا زمانی که کنگره و هیات‌های قانونگذاری فرصت بررسی آن را داشته باشند، متوقف کند. واترز گفت که شبکه اجتماعی مکررا،ً بی توجهی به حفاظت از داده‌های کاربر را نشان داده‌است، و اشاره کرد که مسائل مربوط به حریم خصوصی می‌تواند به دنبال این موضوع باشد.

نماینده کنگره نیز گفت که مدیران اجرایی فیسبوک باید در مورد Libra به عنوان بخشی از این نظارت شهادت دهند.

ارز رمزنگاری فیسبوک

ما از فیسبوک برای اظهار نظر درخواست کرده‌ایم. با این حال فیسبوک، به عنوان بخشی از اعلامیه، انجمن Libra را راه‌اندازی کرد که هدف آن نظارت بر این ارز خارج از کنترل فیس بوک است. Calibra، کیف پول دیجیتال برای فرمت پولی جدید، قرار است تنها داده‌های محدود با فیس بوک را به اشتراک بگذارد و “حمایت‌های قوی” از قبیل کنترل‌های خودکار کلاهبرداری داشته باشد.

این تدابیر ممکن است سیاستمداران را راضی کند. قانونگذاران فدرال و دولتی متعددی در سال‌های اخیر در حال تحقیق در مورد رفتار فیسبوک هستند و هیچ شکی وجود ندارد که این غول اینترنت حتی پس از رسوایی Analytica کمبریج، لبریز از خرابکاری های حریم خصوصی است. واترز و دیگران با توجه به اتفاقات گذشته، مردد هستند تا به آنچه که فیسبوک می‌گوید اعتماد کنند، حتی با وجود اینکه به نظر می‌رسد فیسبوک، درس‌هایش را یاد گرفته‌است.

منبع: www.engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.