روکیدا
دانش و فناوری

گوگل ، فیسبوک و شرکت‌های دیگر، گرد هم می‌آیند تا یک بنچ مارک (benchmark) برای هوش مصنوعی تنظیم کنند!

مشارکت گوگل و فیسبوک برای هوش مصنوعی

در یک مشارکت (کنسرسیوم)، ۴۰ شرکت فن‌آوری، از جمله فیسبوک و گوگل، برای انتشار مجموعه‌ای از بنچ مارک های ارزیابی برای هوش مصنوعی گرد هم آمده‌اند. با اندازه‌گیری محصولات هوش مصنوعی در برابر این بنچ مارک ها، شرکت‌ها در این حوزه قادر خواهند بود راه‌حل‌های محصول بهینه را شناسایی کرده و طبق گفته کنسرسیوم، MLPerf، “مطمئن” باشند که آن‌ها در حال استقرار راه‌حل‌های مناسب هستند.

بنچ‌مارک ها، تحت عنوان MLPerf استدلال v0.5، در مرکز سه وظیفه رایج یادگیری ماشینی قرار دارند: طبقه‌بندی تصویر، تشخیص شی و ترجمه ماشینی. با توجه به توانایی‌های پردازش متفاوت دستگاه‌های مختلف، بنچ مارک های جداگانه‌ای برای هوش مصنوعی در شبکه‌های مختلف مثل تلفن‌های هوشمند، سرورها و چیپ ها وجود دارد.

مشارکت گوگل و فیسبوک برای هوش مصنوعی

همچنین، با ارائه بهترین راهنمایی‌های عملی برای شرکت‌ها در حوزه هوش مصنوعی، امید است که این بنچ مارک ها به شروع نوآوری بیشتر کمک کنند، چرا که علی‌رغم تبلیغات شدید آن، سازمان‌ها برای پی‌گیری این فن‌آوری به کندی عمل کرده‌اند. در بیانیه‌ای، مدیر کل MLPerf پیتر متسون اظهار داشت: «با ایجاد بنچ مارک های مشترک و مرتبط برای ارزیابی چارچوب‌های نرم‌افزاری یادگیری ماشینی جدید، شتاب‌دهنده های سخت‌افزاری، و پلتفرم‌های محاسبات ابری در شرایط واقعی زندگی، این بنچ مارک ها یک میدان بازی سطحی ایجاد خواهند کرد که حتی کوچک‌ترین شرکت‌ها بتوانند از آن استفاده کنند».

منبع: www.engadget.com

مطالب مرتبط

هوش مصنوعی موفق به کشف آنتی‌بیوتیک شده است؟

محمد امین نعمتی

آلفابت برنامه ساخت بادبادک‌های تولید انرژی را کنار گذاشت

محمد امین نعمتی

هوش مصنوعی MIT با توانایی قدرت درک شهودی قوانین فیزیک

عباس رهامی

چطور کسب و کار سبز و موفق داشته باشیم؟

عباس رهامی

ربات‌ها به کمک دکل‌های نفتی می‌آیند؟

محمد امین نعمتی

آیا هوش مصنوعی به بازنویسی مقالات ویکی‌پدیا کمک می‌کند؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟