استراتژی کسب و کار زندگی پیشنهاد سردبیر

اعتماد به نفس: ۱۰ کاری که افراد با اعتماد به نفس انجام نمی دهند

10 کاری که افراد با اعتماد به نفس انجام نمی دهند

در فیلم “امپراتوری ضربه میزند ” از سری فیلم های جنگ ستارگان ، هنگامی که یودا در حال آموزش لوک برای تبدیل شدن به جدای است، او قدرت را با بیرون کشیدن یک مبارز X-wing از باتلاق نشان می‌دهد . لوک زیر لب می‌گوید :”نمی‌تونم باور کنم”
یودا جواب می‌دهد:” برای همینه که شکست می‌خوری ”
مثل همیشه حق با یودا است و این موضوع را علم هم تعیین میکند. مطالعات متعددی ثابت کرده‌اند که اعتماد به نفس کلید اصلی موفقیت است.
مطالعات نشان داده‌اند که در فاصله‌ی موجود بین مهارت‌های ریاضی و فضایی زنان و مردان، اعتماد به نفس نقش مهمی را بازی می‌کند. زنانی که از آنها خواسته شده بود تا قبل از امتحان مهارت‌های فضایی، جنسیت خود را مشخص کنند بسیار ضعیف‌تر از آن‌هایی عمل کرده بودند که هیچ سوالی راجع به جنسیت آنها نشده بود.
همچنین هنگامی که به زنان گفته شد که خود را یک مرد تصور کنند نتایج بهتری کسب کردند و هنگامی که به هر دوی جنسیت‌ها گفته شد که جنس آن‌ها نتایج بهتری در امتحان کسب می‌کنند، نتایج آنها بهتر شد.
موضوع جالب اینجاست هنگامی که زنان قادر بودند به سوالات اختیاری جواب دهند عملا فاصله جنسیتی موجود بین آنها و مردان از بین رفت. ظاهرا هنگامی که زنان اجازه دارند به برخی سوالات جواب ندهند این کار را نه به خاطر کمبود دانش بلکه به خاطر کمبود اعتماد به نفس انجام می‌دهند.

“اگر صدایی شنیدید که به شما می‌گوید “نمی‌توانید نقاشی کنید “،پس با تمام وجود نقاشی کنید و آن صدا سکوت خواهد کرد ” –وینسنت ون گوک

اعتماد به نفس واقعی با غرور خودستایی بسیار تفاوت دارد. هنگامی که افراد، به دور از خودستایی به خود و توانایی‌هایشان باور دارند کارهای به خصوصی را انجام نمی‌دهند.

۱- افرادی که اعتماد به نفس دارند، بهانه نمیاورند

اگر همه افراد با اعتماد به نفس در یک خصیصه مشترک باشند آن خودکارآمدی است- باور به اینکه آنها قادر به انجام هر کاری هستند. موضوع سر داشتن یک مکان کنترل داخلی به جای یک مکان خارجی است. به همین خاطر است که افراد با اعتماد به نفس برای دیر رسید ترافیک را مقصر نمی‌دانند یا رییسشان را برای ترفیع نگرفتن سرزنش نمی‌کنند.
افراد با اعتماد به نفس بهانه نمی‌آورند زیرا باور دارند که خودشان زندگیشان را کنترل می‌کنند.

حتما بخوانید:
این 6 درس مهم زندگی را باید از موفق‌ترین تاجران جهان بیاموزید

۲- افرادی که اعتماد به نفس دارند، تسلیم نمیشوند

افراد با اعتماد به نفس با اولین مشکلی که به وجود آید تسلیم نمی شوند.آنها مشکلات و شکست ها را به عنوان موانعی برای برداشتن میبینند نه به عنوان حصارهای غیرقابل نفوذ موفقیت. البته این بدین معنی نیست که آنها یک روش را بارها و بارها امتحان میکنند. اولین کاری که افراد با اعتماد به نفس پس از به وجود آمدن مشکل میکنند این است که دلیل آن و چگونگی جلوگیری از آن در دفعات بعدی را پیدا میکنند.

۳- افرادی که اعتماد به نفس دارند، برای عمل کردن منتظر اجازه نمی مانند

افراد با اعتماد به نفس به کسی برای گفتن اینکه چه کاری و چه زمانی انجام دهند ندارند.آنها وقت خود را با پرسیدن سوالاتی مثل “آیا می‌توانم ؟” یا “باید این کار را بکنم؟” نمی‌کنند. اگر هم سوالی بپرسند سوال “چرا نباید این کار را بکنم ؟” می‌باشد چه این کار اداره یک جلسه هنگام غیبت مسئول جلسه باشد و چه یک کیلومتر اضافه راه رفتن برای حل مشکل یک مشتری، حتی به ذهنشان هم خطور نمی‌کند که منتظر باشند تا کس دیگری این کار را بکند.
آنها کاری که نیاز است تا انجام شود را می‌بینند و آن را انجام می‌دهند.

10 کاری که افراد با اعتماد به نفس انجام نمی دهند

۴- افرادی که اعتماد به نفس دارند، به دنبال توجه نیستند

کسانی که با بی‌چارگی دنبال توجه هستند برای مردم کسل کننده هستند. افراد با اعتماد به نفس می‌دانند اینکه خودتان باشید بسیار موثر تر از این است که برای این تلاش کنید ثابت کنید که مهم هستید. مردم به نگرش شما توجه می‌کنند و جذب رفتارهای خوب شما می‌شوند نه اینکه چه افراد مهمی را می‌شناسید. همیشه به نظر میرسد افراد با اعتماد به نفس این رفتار درست را ارائه می‌دهند. افراد با اعتماد به نفس استاد پراکنده کردن توجه هستند. هنگامی که آنها به دلیل دست آوردی توجه دریافت می‌کنند، این توجه را به سوی کسانی که آنها را در رسیدن به این دست آورد کمک کرده اند هدایت می‌کنند. آنها نیازمند تمجید یا تایید دیگران نیستند زیرا آنها ارزش خودشان را از درون خود میگیرند.

حتما بخوانید:
چه چیزی قرار است جایگزین گوشی‌های هوشمند شود؟

۵- افرادی که اعتماد به نفس دارند، به تحسین دائم نیاز ندارند

آیا تا به حال اطراف فردی بوده‌اید که نیاز دارد دائما بشنود چقدر خوب است؟
افراد با اعتماد به نفس این کار را انجام نمی‌دهند. این موضوع به مکان کنترل درونی آنها برمی‌گردد. آنها فکر نمی‌کنند که موفقیت آنها به تایید دیگران وابسته باشد، و میدانند که صرف‌نظر از اینکه چقدر کارشان را خوب انجام دهند، همیشه یک نفر هست که کاری جز انتقاد نکند. همچنین افراد با اعتماد به نفس میدانند که اعتماد به نفسی که وابسته به تایید دیگران باشد، اعتماد به نفس واقعی نیست بلکه خود شیفتگی است.

۶- افرادی که اعتماد به نفس دارند، کاری را به تعویق نمی اندازند

چرا مردم کارها را به تعویق میندازند ؟ برخی اوقات برای این دلیل ساده است که تنبل هستند. در حالی که بیشتر اوقات به خاطر این است که ترسیده اند— که ترس از عوض شدن، شکست و حتی موفقیت است. افراد با اعتماد به نفس کارها را به تعویق نمیندازند زیرا به خودشان باور دارند و انتظار دارند که کارهایی که انجام میدهند، آنها را به هدفشان نزدیک تر میکنند.آنها دست روی دست نمیگذارند تا زمان مناسب از راه برسد یا بهترین شرایط ممکن به وجود آید.آنها میدانند که امروز تنها زمانی است که اهمیت دارد. اگر بدانند که اکنون زمان مناسب نیست پس زمان مناسب را به وجود میاورند.

10 کاری که افراد با اعتماد به نفس انجام نمی دهند

در آغوش گرفتن رفتارهای افراد با اعتماد به نفس یک راه بسیار خوب برای افزایش احتمال موفقیت شماست که در نهایت به اعتماد به نفس بیشتر شما منجر خواهد شد.
موضوع کاملا مشخصه، این شمایید که باید تصمیم بگیرید چگونه عمل کنید.

۷- افرادی که اعتماد به نفس دارند، قضاوت نمیکنند

افراد با اعتماد به نفس دگران را قضاوت نمیکنند زیرا میدانند همه افراد چیزی برای ارائه دارند، و همچنین آنها برای اینکه نسبت به خودشان احساس خوبی داشته باشند نیازی به پایین کشیدن دیگران ندارند. مقایسه خود با دیگران محدودیت سازی است. افراد با اعتماد به نفس دیگران را اندازه نمیگیرند و نگران این نیستن که از بقیه افراد عقب تر باشند.

حتما بخوانید:
3 روش کاربردی جهت فروش بیشتر و بهتر

۸- افرادی که اعتماد به نفس دارند، از کشمکش ها دوری نمیکنند

افراد با اعتماد به نفس تضادها و کشمکش ها را به عنوان چیزی که باید به هر قیمتی از آن دوری کنند نمیبینند بلکه به عنوان چیزی میبینند که باید بطور کارآمد مدیریت شوند.آنها با کنار آمدن، کنار نمی آیند.حتی مواقعی که مجبور به مکالمات ناراحت کننده و یا بحث های ناخوشایند شوند.آنها میدانند که تضاد و ناسازگاری بخشی از زندگی است و نمیتوانند بدون از دست دادن بخش های خوب زندگی از آنها دوری کنند.

۹- افرادی که اعتماد به نفس دارند، اجازه نمیدهند که کمبود منبع سد راه آنها شود

افراد با اعتماد به نفس فقط به دلیل نداشتن عنوان مناسب، ابزار مناسب یا پول کافی برای انجام کاری نا امید نمی‌شوند. آنها یا راهی برای بدست آوردن این موارد پیدا میکنند یا راهی برای انجام کارشان بدون این ابزار.

۱۰- افرادی که اعتماد به نفس دارند، خیلی راحت نمی نشینند

افراد با اعتماد به نفس میدانند که راحت نشستن زیاد دشمن ذهنی برای رسیدن به اهداف هستند.این به این خاطر است که راحتی منجر به از خود راضی بودن میشود، واز خود راضی بودن منجر به ایستایی میشود.هنگامی که آنها احساس راحتی میکنند، آن را به عنوان یک پرچم قرمز رنگ میبینند و شروع به جا به جایی مرزهای خود میکنند تا بتوانند هم به عنوان یک شخص و هم در حرفه خود رشد کنند.آنها می‌دانند که کمی رنج کشیدن خوب است.

مطالب مرتبط

مهارت نه گفتن: آیا شما هم نمی توانید بگویید نه؟

هدی سعدونی

مصارف، فواید و مضرات کرم زینک اکسید چیست؟

کیوان

رفع فقر آهن زنان با بسته ی: «ورزش، ویتامین C و مکمل»

کیوان

۷ ترفند طلایی برای اینکه باانگیزه بمانید

زهرا چنگیز

با انتقاد افراد و آدم‌های منتقد چطور برخورد کنیم؟

عباس رهامی

آنتی‌ اکسیدان رگ‌ها را تا ۲۰ سال جوان‌تر می‌کند!

پرشان شاکری فر

لایه‌ی چوب، آب شور را شیرین میکند؟

کیوان

چرا مردها فرزند پسر دوست دارند و زن‌ها دختر ؟!

فاطمه غفاری

پیشانی بندی با قابلیت پایش میزان کیفیت خواب

کیوان

نگاهی کوتاه به چند ابزار جدید مبتنی بر فناوری!

کیوان

بازی کردن کودکان: راهی برای تقویت یادگیری زبان

کیوان

از بین بردن لک و جوش صورت با ۵ ماسک‌ طبیعی

کیوان

زمان مناسب یک افسانه است! با این راهکارها همیشه وقت مناسب را خلق کنید

ماهان

آیا ما به اندومورفین‌ها اعتیاد پیدا می‌کنیم؟

مهرناز شهریاری

دنیا در ۳۰ سال آینده فروپاشی جمعیت بشر را تجربه خواهد کرد؟!

محمد امین نعمتی

رباتی که ماشینتان را در پارکینگ فرودگاه پارک می کند و مراقبش است+ ویدیو

فاطمه غفاری

تاثیر فضای مجازی بر سلامت دختران چیست؟

کیوان

۹ مکان‌ فوق‌العاده‌ای که بالا آمدن آب دریاها نابودشان می‌کند

مهرناز شهریاری

۲ دیدگاه

Avatar
مهرداد پنجشنبه , ۷ دی ۱۳۹۶ at ۰۱:۱۵

از شما بسیار متشکرم

پاسخ
Avatar
فرزاد پنجشنبه , ۷ دی ۱۳۹۶ at ۰۱:۲۵

سپاس از شما

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟