آژانس امنیت ملی (NSA) بیشتر از آنچه تصور می‌کردیم، تماس‌های ضبط شده را جمع آوری کرده است!

چند ماه پس از اشتباه پذیرفته شده و 600 میلیون تماس ضبط شده پاک شده، NSA یکبار دیگر قوانین فدرال را نقض کرد.

طبق اسناد به‌دست‌آمده از سوی ACLU، مشکل جمع‌آوری اطلاعات تماس تلفنی غیر مجاز آمریکا توسط NSA، بدتر از آن چیزی است که ما گمان می‌کردیم. در ماه می گذشته، NSA بیش از ۶۰۰ میلیون تماس ضبط‌شده را حذف کرد. این آژانس ادعا کرد که اطلاعات به اشتراک گذاشته شده تماس‌ها به اهداف NSA ربطی نداشتند و در انجام این کار، قوانین فدرال را نقض کرده‌است. برای اینکه امنیت برقرار شود، NSA مقادیر انبوهی از رکوردهای تلفن را دور ریخت و گفت که این موضوع به “علت ریشه‌ای” این مشکل تبدیل شده است. اما گزارشی که توسط ACLU منتشر شد بیان داشت که تنها چند ماه بعد، آژانس امنیت ملی (NSA) یکبار دیگر اطلاعات مربوط به تماس‌های تلفنی آمریکایی‌ها را دریافت کرد مبنی بر اینکه اجازه جمع‌آوری تحت بخش ۲۱۵ قانون «پاتریوت» (Patriot) وجود ندارد.

آژانس امنیت ملی NSA

در این گزارش، مشخص شد که NSA به طور نادرست اطلاعات تماس تلفنی را در نوامبر ۲۰۱۷، فوریه ۲۰۱۸ و دوباره در اکتبر ۲۰۱۸، جمع آوری کرده است. تخلف ماه اکتبر نشان می‌دهد که مشکلات جمع آوری بیش از حد (یا مشکلی که تازه بوجود آمده است) حتی بعد از اینکه NSA اشتباه خود را پذیرفت، همچنان ادامه داشت و ممکن است با موضوع توصیه رسمی NSA مبنی بر اینکه کاخ سفید برنامه نظارت تلفنی را لغو کند، در ارتباط باشد. براساس گفته های ACLU، دولت اظهار دارد که جمع‌آوری نادرست، “تأثیری قابل توجه در آزادی و حریم خصوصی اجتماعی دارد”.

پاتریک تومی، وکیل دادگستری در پروژه امنیت ملی ACLU، اظهار داشت: «این اسناد همچنین تایید می‌کنند که این برنامه نظارتی فراتر از رستگاری و یک فاجعه در حریم خصوصی و آزادی‌های مدنی است”. قانون آزادی آمریکا، نسخه‌ای از قانون پاتریوت، در ماه دسامبر منقضی می‌شود، و اطلاعاتی که توسط ACLU آشکار شد، بدون شک به بحث در مورد اینکه آیا آن تمدید خواهد شد یا خیر، کمک خواهد کرد. بدون توجه به نتیجه، NSA احتمالا به پاک‌سازی داده‌های تماس‌های ثبت‌شده آمریکایی‌ها ادامه خواهد داد. این آژانس در ردیابی سابقه خوبی ندارد، و در سال ۲۰۱۸، حدود ۱۰/۰۰۰جستجوی بدون مجوز را در تماس‌های تلفنی، پیام‌ها و ایمیل‌های مردم آمریکا انجام داد. سوابقی که با جاسوسی روی خارجیان مقیم خارج از کشور جمع‌آوری شدند.

 

منبع: www.engadget.com

۲ نظرات
  1. اریا می گوید

    به ما چه مربوط. کسایی که منتظرن تا تو امریکا یکی بخوره زمین تا بگن دیدین ما چقد خوشبختیم خودشون در نهادهای مختلف امنیتی و اگاهی حتی در اختیار افسران نه چندن رده بالا دسترسی نامحدود به تمام موبایل های کشور دارند! هنوز جا نیفتاده براتون که مردم دیگه اون هالو سابق نیستند؟

  2. حمید می گوید

    تا چند سال آینده به جایی میرسیم که برای داشتن حریم شخصی باید مثل فیلم گزارش اقلیت کاسه چشم در بیارید! پس بهتره از همین امروز یاد بگیریم چطور حریم شخصی داشته باشیم، شما میتوانید با استفاده از پیامک و مکالمات encrypt شده، قندشکن برای وب گردی، پوشاندن دوربین لپ تاپ، لغو دسترسی دوربین و میکروفون در مرورگر کروم و گوشی اندروید، عدم نصب برنامه اضافی و مشکوک روی کامپیوتر و گوشی، و بالا بردن سطح معلومات الکترونیکی و نرم‌افزاری، حریم شخصی خودتان را تا حدی تحت کنترل داشته باشید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.