آمازون خودروهای برقی را با هواپیمای بی سرنشین شارژ می کند

شاید خودروی بعدیتان با این هواپیماها شارژ شود. هواپیماهای بی‌سرنشین روی خودروهای برقی فرود می‌آیند و درحین رانندگی آنها را شارژ می‌کنند.

شاید خودروی بعدیتان با این هواپیماها شارژ شود.

آمازون اوایل این ماه اختراع جالبی ثبت‌ کرد. طبق این اختراع شاید روزی هواپیماهای بی‌سرنشین آمازون روی خودروهای برقی فرود بیایند و درحین رانندگی آنها را شارژ کنند.

این هواپیماهای بی‌سرنشین کاملا مستقل هستند؛ و بدون دخالت انسان، خودشان مسیرشان را پیدا می‌کنند.

 

حالا چطور کار می‌کنند: اول خودروی برقی درخواست سوخت را در شبکه ثبت می‌کند. سپس سرور یک هواپیمای بی‌سرنشین را انتخاب می‌کند و آن را سر قرار با خودرو می‌فرستد.

هواپیمای بی‌سرنشین از چند فرایند احراز هویت برای اطمینان از ارتباط با خودروی موردنظر استفاده می‌کند. سپس به سادگی به سقف خودرو وصل می‌شود و جادوی شارژکردنش را آغاز می‌کند.

مخترعین ادعا می‌کنند این هواپیماها می‌توانند به جای برق، سوخت‌رسانی هم بکنند. “منبع انرژی شاید از یک یا چند وسیله‌ی برقی، شیمیایی و مکانیکی برای راه اندازی موتور استفاده کند.” پس شاید روزی هواپیماهای بی‌سرنشین حامل گاز را ببینیم.

آمازون از ماه دسامبر گذشته روی فناوری هواپیماهای بی‌سرنشین جدیدش کار می‌کرده است، بعداز‌ آنکه این هواپیماها، اولین بسته های پستی را در حیاط خلوت مشتریان انداختند، اما تولید این محصول معنی کلمه “راحتی” را تغییر خواهد داد و تلاش‌های مشابه رقبایی چون تسلا و جنرال‌موتورز را شکست می‌دهد.

با اینکه بازار تکنولوژی‌های شارژی داغ است، شبکه سوپرشارژ تسلا به مراکز شهر وارد می‌شود و شارژرهای خانگی از نوآوری‌های جدیدی مثل شارژ بی‌سیم استفاده می‌کنند، اما فعلاً هیچکدام توان رقابت با هواپیماهای بی‌سرنشین آمازون را ندارند.

البته این فعلا در حد اختراع است؛ و اینکه آمازون ایده‌ای در سر دارد، به این معنا نیست که به زودی دسته‌ای از این هواپیماها را در جاده‌ها ببینیم. با این حال، این اختراع نشان می‌دهد که خودروهای برقی، چشم آمازون را گرفته‌اند. بغیر از مشارکت با BMW برای گنجاندن فناوری آلکسا در خودروهای جدیدش، آمازون در این چند سال از فضای خودرو دور بوده است.

آمازون در خرید، موسیقی، تلویزیون و غذای ما دست دارد. حالا دارد سراغ حمل و نقلمان هم می‌آید.

۲ نظرات
  1. سیامک می گوید

    بسیار عالی

  2. زینب می گوید

    سپاس بابت انتشار این مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.