افزونه جدید مرورگر کروم گزارش سایت‎های مشکوک را ساده می‎کند

قابلیت گردش در وب امن (Safe Browsing) گوگل تنها زمانی کار می‎کند که بداند از کاربر در برابر چه وب‎سایت‎هایی محافظت کند، به همین دلیل است که این غول دنیای فناوری کاربران را تشویق به گزارش سایت‎های مشکوک می‎کند.

این شرکت در راستی همین اقدامات یک افزونه جدید برای مرورگر کروم به اسم Suspicious Site Reporter منتشر کرده است که کاربر توسط آن می‎تواند سریعا مشکوک بودن یک سایت را گزارش دهد. پس از نصب این افزونه یک پرچم در کنار سایر افزونه‎های شما در مرورگر قرار می‎گیرد و اگر صفحه‎ای که بازدید می‎کنید مشکوک باشد به رنگ نارنجی در می‎آید.

افزونه Suspicious Site Reporter

گاهی اوقات مسائلی که از نظر این افزونه مشکوک است بیخود هستند مثلا سایت مورد نظر رتبه‎بندی بالایی در سیستم‎هایی مانند الکسا ندارد. ولی اگر واقعا سایت مشکوکی را پیدا کنید، می‎توانید با کلیک روی دکمه ارسال گزارش وجود این سایت را به گوگل اطلاع دهید.

با این کار آدرس وب‎سایت مورد نظر با تصویری از آن و تمام اچ‎تی‎ام‎ال سایت برای گوگل فرستاده می‎شود. گوگل در انتشار خبر خود برای این افزونه گفته است، Suspicious Site Reporter برای «کاربران قدرتمند» است، احتمالا منظور آن‎ها ادمین‎های سیستم است، گرچه ما نیز توانستیم به آن دسترسی داشته باشیم و بدون مشکل گزارش بفرستیم.

علاوه بر این، گوگل در نسخه Chrome 75 قابلیت جدیدی را قرار داده است که می‎تواند جلوی شما را در لود سایت‎های مشکوک بگیرد. به عنوان مثال اگر سعی کنید به جای google.com، go0gle.com را لود کنید، مرورگر یک صفحه هشدار کامل به شما نشان می‎دهد و خواهد پرسید واقعا می‎خواهید به این سایت وارد شوید یا نه، چون شما معمولا از این سایت بازدید نمی‎کنید.

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.