خانه سازی به سبک گوگل: گوگل برای ساخت ۲۰ هزار خانه در سان‌فرانسیسکو آستین بالا می‌زند!

گوگل به دنبال حل مشکل بی خانمان های سانفرانسیسکو است

البته همه با این طرح مخالف نیستند. منتقدان این طرح در مورد تأثیر اقدام گوگل بر بازار املاک مخالف هستند

گوگل اعلام کرده قصد دارد سرمایه گذاری بزرگی برای ساخت هزاران خانه جدید در خلیج سان‌فرانسیسکو انجام دهد. هدف از این کار کمک به کارمندانش برای زندگی بهتر و راحت‌تر است. البته در یکی از گران‌ترین مناطق روی کره زمین! بی‌جهت نیست گوگل یکی از بهترین شرکت‌ها برای کار کردن محسوب می‌شود.

 

خانه سازی ۷۵۰ میلیون دلاری گوگل

خانه سازی گوگلمدیر عامل شرکت گوگل در یک پست وبلاگ اعلام کرده شرکتش قصد دارد زمین‌هایی که در اختیار دارد را تغییر کاربری داده و در آن برای کارمندانش خانه هوشمند بسازد. تخمین زده می‌شود این زمین‌ها حداقل ۷۵۰ میلیون دلار ارزش داشته باشند. با این طرح، گوگل امیدوار است بتواند حداقل ۱۵۰۰۰ کارمند را با هر سطح درآمدی که دارند در این منطقه اعیان نشین صاحب خانه کند.
به‌علاوه گوگل برای ۲۵۰ میلیون دلار هم برای ساخت خانه‌های ارزان‌تر سرمایه گذاری می‌کند که معادل ۵۰۰۰ هزار خانه در همین منطقه خواهد شد. گوگل ۵۰ میلیون دلار دیگر هم برای ساخت خانه‌های رایگان برای افراد بی‌خانمان در نظر دارد که مجموع سرمایه گذاری را به حدود یک میلیارد و ۵۰ میلیون دلار می‌رساند.

 

طرح خانه دار کردن کم در آمد ها

درآمد پایین سانفرانسیسکومشکل اصلی سکونت در این منطقه هزینه است. اول آن که امکانات و زیرساخت‌ها در این منطقه هنوز توسعه پیدا نکرده است. مسئله دیگر هزینه بالای زندگی مدرن است. این دو در کنار یکدیگر باعث شده افراد کم در آمد یا با درآمد متوسط توانایی سکونت دائم را نداشته باشند. مسئله‌ای که گوگل به رفع آن علاقه پیدا کرده است.
گوگل می‌خواهد با مسئولان و مقامات محلی مذاکره کند تا بتواند هر چه سریع‌تر خانه‌های جدیدش را بسازد. تا اینجای کار گوگل توانسته برای مقامات را برای تغییر کاربری و ساخت خانه در مانتین ویو (Mountain View)، قانع کند.

 

کمبود خانه در خلیج سان‌فرانسیسکو

خوابیدن در ون سان فرانسیسکودر حال حاضر یکی از مشکلات اصلی در خلیج سان‌فرانسیسکو کمبود خانه است. سال قبل فقط ۳۰۰۰ خانه جدید در این منطقه ساخته شد. گوگل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های این منطقه است و طبیعتاً بسیاری از کارمندانش باید در همان اطراف یا محلی نزدیک به آن زندگی کنند.
البته همه با این طرح مخالف نیستند. مخالفان این طرح در مورد تأثیر این اقدام گوگل بر بازار املاک سن خوزه هستند. شاید یکی از دلایل موافقت مقامات با این طرح، قانونی باشد که چند ماه پیش تصویب شد. طبق این قانون پارک کردن شبانه خودروهای ون در سطح شهر ممنوع شده است. علت آن بی‌خانمان بودن بسیاری از افراد در این منطقه است که توان خرید یا اجاره خانه ندارند!

 

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.