وقتی یوتیوب آرایشگر می شود: آرایش و گریم مجازی با استفاده از واقعیت افزوده

اگر شما از طرفداران ویدیوهای آموزش آرایش در یوتیوب هستید، ما خبر بسیار خوبی برای شما داریم، شما می توانید به‌راحتی با استفاده از فنّاوری واقعیت افزوده آرایش موردعلاقه خود را امتحان کنید.

AR Beauty Try-On

نام این ابزار جدید AR Beauty Try-On است. که با استفاده از آن شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات آرایشی، قادر خواهند بود که به کاربران اجازه دهند به‌صورت مجازی با استفاده از فنّاوری واقعیت افزوده (AR) از محصولات استفاده کنند. فرایند کاری این پلتفرم استفاده از یادگیری ماشین و الگوریتمی است که قادر است بر روی تمامی پوست‌ها محصولات زیبایی را به شکلی کاملاً واقعی پیاده‌سازی نماید.

چطور کارآفرین 13 ساله‌ یک شرکت مولتی میلیاردی آبنبات تاسیس کرد؟ با این دختر فوق العاده آشنا شوید!

یوتیوب نسخه‌ی آزمایشی (آلفا) این ویژگی جدید را با عنوان FameBit ابتدا عرضه کرده است که شرکت آرایشی همکار این نسخه M.A.C Cosmetics است که محصولات خود را از این طریق در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

اگر منتظر برندهای دیگر محصولات آرایشی هستید بایستی تا تابستان منتظر بمانید زیرا که در تابستان سال جاری برندهای دیگری نیز با گوگل همکاری می کنند.

به گفته گوگل:

طی آزمایش‌های اولیه کاربرانی که از این قابلیت در اپ iOS استفاده کرده‌اند حدود ۳۰ درصد کاربران است و همچنین عنوان کرد که کاربران بیش از ۸۰ ثانیه را صرف تست آن کرده‌اند و به‌طور متوسط بیشتر برای رز لب از این قابلیت استفاده کرده‌اند.

YouTube AR Makeup
YouTube AR Makeup

بااین‌حال، گوگل تنها کمپانی حاضر در این بازار نیست. و این شروع یک مبارزه‌ی فناوری با برنامه‌هایی آرایشی همچون L’Oreal، Makeup و YouCam makeup است. حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که در این حرکت چه کسی پیروز خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.