هوندا ای (Honda E) خودروی برقی ایده آل کوچک، دوست داشتنی و شهری

هوندا ای برای طرفداران محیط زیست و ساکن شهرهای شلوغ

Honda E با یک بار شارژ باتری حدود ۲۰۰ کیلومتر می‌تواند حرکت کند که برای رفت و آمد در شهر کاملاً مناسب است

شرکت خودرو سازی هوندا اخیراً جزئیات بیشتری در مورد خودروی برقی جدیدش به نام هوندا ای (Honda E) منتشر کرده است. خودروی برقی شهری و ۴ سرنشینه هوندا قرار است سال آینده عرضه شود.
تا فعلاً اطلاعات زیادی در مورد هوندا ای نداشتیم. مثلاً خرده اطلاعاتی که از گوشه و کنار به دست آمده بود مشخص می‌کرد هوندا ای به‌جای آینه بغل، از دوربین استفاده می‌کند (دوربین بغل؟ بعید است این اسم مصطلح شود!)
دوربین جانبیهمچنین اطلاعات نشان می‌داد پنل داشبورد از جنس چوب مصنوعی قرار است باشد. حالا خود شرکت هوندا جزئیات بیشتری در مورد Honda E از جمله ظرفیت باتری، وزن و … منتشر کرده که خلاصه‌ای از آن را باهم بررسی می‌کنیم

 

جزئیات ویژگی‌های هوندا ای

سیستم تعلیق مستقل

اولین مسئله، بحث انتقال قدرت است. هوندا گفته Honda E از سیستم انتقال قدرت محور عقب استفاده می‌کند. همچنین این خودرو به سیستم تعلیق مستقل ۴ چرخ برای حس راحتی بیشتر مجهز است. باتری در مرکز خودرو و زیر کف قرار دارد که یعنی مرکز ثقل خودرو نزدیک به زمین و توزیع وزن جلو و عقب ماشین یک دست‌تر است. بنابراین انتظار می‌رود ثبات بیشتر و کنترل کشش بهتری داشته باشد.

 

باتری و شارژ دهی Honda E

شارژ باتری هوندا اینیروی مورد نیاز هوندا ای از یک باتری ۳۵.۵ کیلو وات ساعت لیتیومی تأمین می‌شود. باتری از طریق اتصال type 2 AC یا شارژ سریع CCS2 DC ، قابل شارژ است. برای شارژ زمان زیادی لازم نیست. اگر نیم ساعت صبر داشته باشید، باتری تا ۸۰ درصد شارژ می‌شود.
این شارژ احتمالاً برای چند روز کافی باشد. Honda E با یک بار شارژ باتری حدود ۲۰۰ کیلومتر می‌تواند حرکت کند که برای رفت و آمد در شهر کاملاً مناسب است. هر چند اگر هدفتان مسافت‌های طولانی‌تر باشد، احتمالاً باتری کفاف ندهد.
خودرو شهری honda eبه هر حال این یک خودروی شهری است و اگر دنبال یک خودروی جمع و جور و کم مصرف و مدرن برای رفت و آمد داخل شهر هستید، هوندا ای یک گزینه ایده آل محسوب می‌شود.
فروش Honda E اواخر امسال آغاز می‌شود و همین حالا پیش فروش آن آغاز شده است! البته فقط در اروپا.

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.