مانیتور گیمینگ سامسونگ همراه قابلیت G-Sync انویدیا!

سامسونگ اشکال مانیتور گیمینگ را برطرف کرده است

به نظر می‌رسد انتخاب بین Radeon شرکت AMD و GeForce شرکت Nvidia چندان سخت نباشد و گیمر ها بیشتر از قابلیت‌های جدید GeForce استقبال کنند.

این اولین بار نیست که سامسونگ مانیتور گیمینگ تولید می‌کند. ولی حالا مانیتور سامسونگ یک تفاوت بزرگ دارد. تکنولوژی جی سینک یا همگام سازی (G-Sync) انویدیا (NVIDIA)!
در مانیتورهای قبلی اشکالات گرافیکی در صفحه نمایش به وجود می‌آمد و کاربر باید از AMD FreeSync برای رفع مشکلات مختلف استفاده می‌کرد. ولی کاربرانی که از پردازشگر انویدیا استفاده می‌کردند راه چاره‌ای نداشتند. حالا سامسونگ یک راه حل برای آن‌ها هم ارائه کرده است. مانیتورهای CRG5 جی سینک ، با اندازه ۲۷ اینچ.

 

مانیتور G-Sync سامسونگ

اشکال گرافیکیمانیتور سامسونگ از فناوری G-Sync با نرخ تازه سازی (refresh rate) معادل ۲۴۰ هرتز برای ارائه تصویری بدون اشکال و ایراد استفاده می‌کند. البته به‌شرط آن که پردازنده گرافیک شما GeForce باشد. البته مشکل حالت تأخیر پایین (low-latency mode) و زمان پاسخ پیکسل خاکستری به خاکستری ۴ میلی ثانیه است که قابل قبول است. در نتیجه به نظر می‌رسد انتخاب بین Radeon شرکت AMD و GeForce شرکت Nvidia چندان سخت نباشد و گیمر ها بیشتر از قابلیت‌های جدید GeForce استقبال کنند.

 

ویژگی‌های مانیتور جدید سامسونگ

مانیتور گیمینگ جی سینکدر مورد مانیتور گیمینگ سامسونگ نباید انتظارتان را زیاد بالا ببرید. ویژگی‌های عجیب و غریب و حیرت انگیزی به آن اضافه نشده است. CRG5 صفحه نمایش منحنی، با رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسل و پنل چیدمان عمودی (VA)، دارد. با توجه به پنل VA می‌توان گفت که نباید انتظار کیفیت رنگی مثل صفحه نمایش سوئیچینگ در صفحه (IPS) را داشته باشید. نسبت تضاد (کنتراست) ۳۰۰۰:۱ است و دارای پورت‌های استاندارد یعنی اتصال HDMI، پورت نمایش (DisplayPort) و پورت USB-A است.

 

ورود مانیتور CRG5 به بازار

مانیتور CRG5قیمت احتمالی این مانیتور ۴۰۰ دلار است. این مانیتور ارزان محسوب نمی‌شود ولی با توجه به این که این مانیتور صفحه نمایش G-Sync و پنل VA دارد و کمتر از ۲۷ اینچ دارد، مقرون به‌صرفه است. به هر حال اگر از مانیتور از TN خسته شده‌اید و از طرفی هم محدودیت فضا دارید، این مانیتور کارتان را راه می‌اندازد.

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.