روکیدا
موبایل و تبلت

قابلیت جدید اندروید Q برای حفظ شارژ گوشی!

روکیدا - قابلیت جدید اندروید Q برای حفظ شارژ گوشی! - اندروید, گوشی های هوشمند, گوگل

در به‎روزرسانی نسخه چهارم آزمایشی اندروید Q قابلیتی به اسم Screen attention شناسایی شده است که در حال حاضر در بعضی از گوشی‎های هوشمند تحت اسم دیگری استفاده می‎شود. سایت xda-developers متوجه این قابلیت شده است که با استفاده از دوربین جلو گوشی مشخص می‎کند نگاه کاربر به نمایشگر است یا نه.

اگر او نگاه کند، نمایشگر روشن می‎ماند و در غیر این صورت براساس مدت زمانی که کاربر مشخص کرده است خاموش می‎شود. این قابلیت می‎تواند تاثیر مثبت اندکی روی عمر باتری گوشی بگذارد.

گوگل در نسخه سوم آزمایشی اندروید Q قابلیتی به اسم «Adaptive Sleep» را قرار داده بود ولی عنوان جدیدی که در جدیدترین نسخه بتا نسل بعدی اندروید دیده می‎شود به همراه یک انیمیشن خواهد بود. در اندروید Q، گزینه مربوط به قابلیت Screen attention در مسیر Settings > Display > Screen attention قرار دارد.

اندروید Q

در حال حاضر دو شرکت موتورولا و سامسونگ در گوشی‎های خود به ترتیب از ویژگی‎های مشابهی به اسم Attentive Display و Smart Stay استفاده می‎کنند.

مشخص نیست چرا این قابلیت در گوشی‎های فعلی پیکسل گوگل نیست. احتمالا گوگل ابتدا از آن در سری جدید پرچم‎دارهای خود یعنی Pixel 4 استفاده کند و سپس در قالب یک به‎روزرسانی مدل‎های قبلی گوشی‎های این شرکت قادر به استفاده از آن باشند.

اگر از فشار دادن دکمه پاور گوشی خود خسته شده‎اید چون نمایشگر دائما خاموش می‎شود و از طرفی نمی‎خواهید مدت زمان روشن بودن آن را روی ۳۰ دقیقه بگذارید، Screen attention همان راه حلی است که به دنبال آن بودید.

منبع:

phonearena.com

مطالب مرتبط

۶ نکته برای انتخاب یک گوشی با دوربین خوب

محمد امین نعمتی

بهترین گوشی های تاشو ۲۰۲۰: با آینده آشنا شوید

محمد امین نعمتی

۱۲ بازی آفلاین برتر ۲۰۲۰ برای آیفون

محمد آقاپور

سنسورهای هوش مصنوعی سونی چگونه آینده دوربین های موبایل را تغییر خواهند داد؟

محمد آقاپور

سامسونگ گلکسی A21s چه مشخصاتی دارد؟

محمد آقاپور

از آیفون ۱۲ چه انتظاراتی داریم؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟