قابلیت جدید اندروید Q برای حفظ شارژ گوشی!

در به‎روزرسانی نسخه چهارم آزمایشی اندروید Q قابلیتی به اسم Screen attention شناسایی شده است که در حال حاضر در بعضی از گوشی‎های هوشمند تحت اسم دیگری استفاده می‎شود. سایت xda-developers متوجه این قابلیت شده است که با استفاده از دوربین جلو گوشی مشخص می‎کند نگاه کاربر به نمایشگر است یا نه.

اگر او نگاه کند، نمایشگر روشن می‎ماند و در غیر این صورت براساس مدت زمانی که کاربر مشخص کرده است خاموش می‎شود. این قابلیت می‎تواند تاثیر مثبت اندکی روی عمر باتری گوشی بگذارد.

گوگل در نسخه سوم آزمایشی اندروید Q قابلیتی به اسم «Adaptive Sleep» را قرار داده بود ولی عنوان جدیدی که در جدیدترین نسخه بتا نسل بعدی اندروید دیده می‎شود به همراه یک انیمیشن خواهد بود. در اندروید Q، گزینه مربوط به قابلیت Screen attention در مسیر Settings > Display > Screen attention قرار دارد.

اندروید Q

در حال حاضر دو شرکت موتورولا و سامسونگ در گوشی‎های خود به ترتیب از ویژگی‎های مشابهی به اسم Attentive Display و Smart Stay استفاده می‎کنند.

مشخص نیست چرا این قابلیت در گوشی‎های فعلی پیکسل گوگل نیست. احتمالا گوگل ابتدا از آن در سری جدید پرچم‎دارهای خود یعنی Pixel 4 استفاده کند و سپس در قالب یک به‎روزرسانی مدل‎های قبلی گوشی‎های این شرکت قادر به استفاده از آن باشند.

اگر از فشار دادن دکمه پاور گوشی خود خسته شده‎اید چون نمایشگر دائما خاموش می‎شود و از طرفی نمی‎خواهید مدت زمان روشن بودن آن را روی ۳۰ دقیقه بگذارید، Screen attention همان راه حلی است که به دنبال آن بودید.

منبع:

phonearena.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.