جبران عقب ماندگی آیفون: اپل و پشتیبانی از چند دوربین در iOS 13

اپل در نهایت پشتیبانی از قابلیت چند دوربین را در iOS 13 و iPadOS فعال کرد، قابلیتی که از چند سال قبل در دستگاه‎های اندرویدی دیده می‎شود. دستگاه‎های مک اپل نیز چند وقتی می‎شود از آن بهره می‎برند.

تنها دستگاه‎های جدیدتر مانند iPhone XS، XS Max، XR و جدیدترین مدل آی‎پد پرو (از طریق سیستم عامل iPadOS) دسترسی به این قابلیت جدید دارند.

پشتیبانی از چند دوربین

همچنین در این دستگاه‎ها از دوربین‎ها به حالت خاصی می‎توانید در کنار یکدیگر استفاده کنید. می‎توانید از هر دو دوربین معمولی و تله‎فوتو عقب آیفون یا دوربین عقب معمولی و دوربین سلفی همزمان استفاده کنید. حتی گزینه‎هایی وجود دارد که به شما اجازه خواهد داد از دوربین سلفی TrueDepth استفاده کنید.

زمانی که آیفون‎های امسال مجهز به سیستم دوربین سه‎گانه شوند، آن‎ها نیز می‎توانند از دوربین‎های اولتر واید خود همزمان با سایر دوربین‎ها استفاده کنند.

پشتیبانی از چند دوربین

این قابلیت به گوشی همراه اجازه می‎دهد همزمان با چند دوربین تصاویر و فیلم‎هایی همراه با صدا بگیرد. تصویر زیر به طور کامل نشان خواهد داد چه دقت‎هایی برای دوربین فیلمبرداری و دوربین عکاسی و چه نرخ فریم‎هایی با این قابلیت فراهم خواهد بود و آیا از فناوری ترکیب پیکسل‎ها استفاده خواهند کرد یا نه.

پشتیبانی از چند دوربین

اپل multi-cam API را به عنوان بخشی از سیستم عامل iOS 13 خود در اختیار توسعه‎دهندگان قرار می‎دهد تا از آن در اپلیکیشن‎های فعلی یا جدید خود به ویژه برای ضبط فیلم و ثبت عکس با چند دوربین استفاده کنند.

منبع: gsmarena.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.