روکیدا
موبایل و تبلت

جبران عقب ماندگی آیفون: اپل و پشتیبانی از چند دوربین در iOS 13

روکیدا - جبران عقب ماندگی آیفون: اپل و پشتیبانی از چند دوربین در iOS 13 - آیفون, اپل, گوشی های هوشمند

اپل در نهایت پشتیبانی از قابلیت چند دوربین را در iOS 13 و iPadOS فعال کرد، قابلیتی که از چند سال قبل در دستگاه‎های اندرویدی دیده می‎شود. دستگاه‎های مک اپل نیز چند وقتی می‎شود از آن بهره می‎برند.

تنها دستگاه‎های جدیدتر مانند iPhone XS، XS Max، XR و جدیدترین مدل آی‎پد پرو (از طریق سیستم عامل iPadOS) دسترسی به این قابلیت جدید دارند.

پشتیبانی از چند دوربین

همچنین در این دستگاه‎ها از دوربین‎ها به حالت خاصی می‎توانید در کنار یکدیگر استفاده کنید. می‎توانید از هر دو دوربین معمولی و تله‎فوتو عقب آیفون یا دوربین عقب معمولی و دوربین سلفی همزمان استفاده کنید. حتی گزینه‎هایی وجود دارد که به شما اجازه خواهد داد از دوربین سلفی TrueDepth استفاده کنید.

زمانی که آیفون‎های امسال مجهز به سیستم دوربین سه‎گانه شوند، آن‎ها نیز می‎توانند از دوربین‎های اولتر واید خود همزمان با سایر دوربین‎ها استفاده کنند.

پشتیبانی از چند دوربین

این قابلیت به گوشی همراه اجازه می‎دهد همزمان با چند دوربین تصاویر و فیلم‎هایی همراه با صدا بگیرد. تصویر زیر به طور کامل نشان خواهد داد چه دقت‎هایی برای دوربین فیلمبرداری و دوربین عکاسی و چه نرخ فریم‎هایی با این قابلیت فراهم خواهد بود و آیا از فناوری ترکیب پیکسل‎ها استفاده خواهند کرد یا نه.

پشتیبانی از چند دوربین

اپل multi-cam API را به عنوان بخشی از سیستم عامل iOS 13 خود در اختیار توسعه‎دهندگان قرار می‎دهد تا از آن در اپلیکیشن‎های فعلی یا جدید خود به ویژه برای ضبط فیلم و ثبت عکس با چند دوربین استفاده کنند.

منبع: gsmarena.com

مطالب مرتبط

۶ نکته برای انتخاب یک گوشی با دوربین خوب

محمد امین نعمتی

بهترین گوشی های تاشو ۲۰۲۰: با آینده آشنا شوید

محمد امین نعمتی

۱۲ بازی آفلاین برتر ۲۰۲۰ برای آیفون

محمد آقاپور

سنسورهای هوش مصنوعی سونی چگونه آینده دوربین های موبایل را تغییر خواهند داد؟

محمد آقاپور

سامسونگ گلکسی A21s چه مشخصاتی دارد؟

محمد آقاپور

از آیفون ۱۲ چه انتظاراتی داریم؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟