سیستم عامل موبایل شرکت هوآوی پاییز امسال رونمایی می‎شود

در بین تنش بالایی که بین مقامات چین و آمریکا شکل گرفته است، ظاهرا هوآوی قصد دارد اواسط مرداد ماه سیستم عامل موبایل خود را به همگان معرفی کند. گزارش‎های منتشر شده توسط رسانه خبری گلوبال تایمز تایید می‎کنند که هوآوی سیستم‎ عامل اختصاصی خود را به اسم HongMeng OS در چین عرضه خواهد کرد و نسخه بین‎المللی آن Oak OS نام دارد. مدیر ارشد اجرایی بخش کسب و کار مصرف‎کننده هوآوی آقای ریچارد یو تایید کرده است سیستم عامل جدید این شرکت در پاییز امسال آماده به استفاده خواهد بود.

در گذشته، هوآوی درخواست یک علامت تجاری را در دفتر مالکیت فکری اتحادیه اروپا (EUIPO) برای اسامی HUAWEI  ARK و ARK OS ثبت کرده بود. حالا به نظر می‎رسد این شرکت محصول نرم‎افزاری جدید خود را برای بازار داخلی و خارجی تقسیم‎بندی کرده است.

سیستم عامل جدید هوآوی

اخبار دیگری نیز مبنی بر این منتشر شده است که گوگل با انتشار بیانیه‎ای به دولت آمریکا در مورد خطرات بالقوه امنیتی استفاده دستگاه‎های هوآوی از یک سیستم عامل جدید اختصاصی هشدار داده است. از جمله آن‎ها احتمال شکاف‎های امنیتی است چون دستگاه‎های هوآوی قادر نخواهند بود مستقیما به‎روزرسانی‎های امنیتی را از گوگل دریافت کنند.

منبع: gsmarena.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.