روکیدا
دانش و فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

وکیل فیس‎بوک: کاربران در فیس‎بوک واقعا هیچ حریم خصوصی ندارند!

روکیدا - وکیل فیس‎بوک: کاربران در فیس‎بوک واقعا هیچ حریم خصوصی ندارند! - امنیت اطلاعات, حریم خصوصی, رسانه های اجتماعی, گوگل

درست یک روز پیش از این که مدیر ارشد اجرایی فیس‎‌بوک مارک زاکربرگ در نشستی با سهام‎داران بگوید می‎خواهد یک «پلت‎فرم اجتماعی متمرکز بر حریم خصوصی» بسازد، وکیل این شرکت ادعا کرد که در فیس‎بوک چیزی به اسم حریم خصوصی وجود ندارد.

سرویس خبری Law360 گزارش می‎دهد اورین اسنایدر (Orin Snyder) وکیل فیس‎بوک در دادگاه و در رابطه با پرونده دسترسی شرکت Cambridge Analytica به داده‎های کاربران فیس‎بوک ادعا کرد در این شبکه اجتماعی (یا به طور کلی رسانه‎های اجتماعی) «هیچ انتظاری از حریم خصوصی» وجود ندارد.

او در حالی که سعی می‎کرد قاضی دادگاه فدرال ایالات‎متحده  Vince Chhabria را متقاعد به رد کردن دادخواهی کند گفت «هیچ تجاوزی به حریم خصوصی انجام نشده است چون چنین چیزی وجود ندارد.»

فیسبوک چگونه با بحران خبرهای دروغ و جعلی مقابله می کند ؟

اسنایدر ادعا کرد کاربران برای اشتراک‎گذاری داده‎هایشان با شرکت‎های شخص ثالث رضایت داده‎اند.

او گفت «شما برای این که انتظار معقولی از حریم خصوصی داشته باشید باید از چیزی شدیدا محافظت کنید.»

ادعای اسنایدر ظاهرا با سخنرانی زاکربرگ در نشست روز پنج شنبه با سهام‎داران فیس‎بوک تضاد دارد، محلی که در آن مدیر ارشد اجرایی فیس‎بوک روی تعهد خود نسبت به حفاظت از داده‎های شخصی کاربران تاکید کرد.

زاکربرگ به سهام‎داران گفت «یکی از موضوعات بزرگی که ما قصد داریم طی ۵ تا ۱۰ سال آینده به آن توجه کنیم ساخت نسخه‎ای از یک پلت‎فرم اجتماعی مبتنی بر حفظ حریم خصوصی است.»

او اضافه کرد فیس‎بوک تا حد زیادی یک فضای عمومی است مانند یک نسخه دیجیتال از میدان شهر، اما حریم خصوصی طی سال‎های آینده مهمترین موضوع استراتژی محصول این شرکت خواهد بود. اسنایدر روز چهارشنبه در جلوی یک قاضی گفت که به اشتراک‎گذاری چیزی با یک جمعیت بزرگ از افراد (مانند تعقیب‎کنندگانتان در فیس‎بوک) حق شما را برای حریم خصوصی از بین می‎برد.

اختلال در اینستاگرام فیسبوک و واتساپ

فیس‎‌بوک در طول سال گذشته با چندین رسوایی در رابطه با ارائه داده‎های کاربران خود به سایر شرکت‎ها روبرو شده است، از جمله دادن توانایی مشاهده پیام‎های شخصی کاربران به آن‎ها.

در همین حین، وسعت قابل توجه فیس‎بوک و الزاما حق انحصاری نسبت به رسانه اجتماعی (این شرکت همچنین مالک اینستاگرام و سرویس پیام‎رسانی واتس‎اپ است) باعث شده است تا سیاست‎مداران و مدیران قبلی این شرکت پیشنهاد به تقسیم این شرکت دهند.

زاکربرگ تعهد خود را نسبت به حریم خصوصی دو برابر کرده است، حتی اگر وکیل او خلاف آن را مدعی شود. در ماه آوریل، این فرد تاثیرگذار دنیای فناوری در کنفرانس توسعه‎دهندگان F8 فیس‎بوک اعلام کرد «آینده مربوط به حریم خصوصی و شخصی می‎شود» و سپس ۶ رکن اساسی را معرفی کرد که به گفته او به فیس‎بوک کمک خواهند کرد به آن جا برسد.

اختلال فیسبوک و مختل شدن اینستاگرام و واتساپ در تمام دنیا

این شرکت در یک موقعیت دشوار قرار گرفته است چون حریم خصوصی با درآمدزایی مغایرت دارد. هرچه این شبکه اجتماعی اطلاعات بیشتری از شما، علایق، رفتار و خانواده‎تان داشته باشد، از آن بیشتر می‎تواند در کمک به تبلیغ‎کنندگان برای هدف قرار دادن شما، استفاده کند.

منبع: digitaltrends.com

مطالب مرتبط

معرفی بهترین فضای ابری اندروید ۲۰۲۰: رقابت بین ۱۹ نامزد نهایی

محمد امین نعمتی

اندروید یا iOS: کدام سیستم عامل در سال ۲۰۲۰ بهتر است

محمد آقاپور

بهترین بازی های PS4 در سال ۲۰۲۰ (بخش اول)

محمد آقاپور

معرفی بهترین برنامه ریکاوری هارد ۲۰۲۰: انتخاب از بین نامزد ۱۵ برتر

محمد امین نعمتی

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

محمد آقاپور

معرفی بهترین آنتی ویروس برای آیفون ۲۰۲۰: انتخاب از بین ۷ نامزد برتر

محمد امین نعمتی

۱ دیدگاه

(ص) پنجشنبه , ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۰۰ at ۰۵:۰۰

کاملا درسته اونموقعی اینو فهمیدم ک دستبند ب دست جلو قاضی نشسته بودم بخاطر یه پیج تو فیسبوک ههه

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟