فناوری جدید تسلا و افزایش مسافت قابل پیمایش خودروهای الکتریکی

محققان بخش انرژی کمپانی خودروسازی و باطری سازی الکتریکی تسلا ، به فناوری تازه ای جهت افزایش طول عمر باتری های و افزایش راندمان و شارژدهی باتری های خودروهای الکتریکی دست یافتند .

به این ترتیب از دو خودروی مدل S و مدل X تسلا ، دو نسخه دیگر با نام های ۱۰۰D و P100D ارائه می شود که با راندمان بسیار بهینه ۱۰۰KWH در جاده های شهری به حرکت خواهند درآمد .

internal_raw_01

توسط فناوری جدید باطری های مخصوص خودروهای الکتریکی تسلا ، در هر ساعت ۱۰۰ کیلووات توان مصرف می شود و به این ترتیب خودروی جدید Model S به ازای هر مرتبه شارژ مسافت ۶۱۱ کیلومتر را طی خواهد نمود ، در حالی که نسخه قبلی خودرو الکتریکی Model S تسلا ، به ازای هر مرتبه شارژ مسافت ۴۷۳ کیلومتر را در جاده طی می نمود . ارتقای ۱۳۸ کیلومتری مسافت قابل پیمایش توسط خودرو الکتریکی تسلا به لطف فناوری جدید بخش باتری های خودرو تسلا فراهم شده است .

فناوری جدید تسلا و مسافت قابل پیمایش برای خودروهای الکتریکی

همچنین خودروی الکتریکی شاسی بلند Model X در کلاس SUV که قبلا در هر مرتبه شارژ ، مسافت ۴۱۳ کیلومتری را طی می نمود ، اکنون به لطف فناوری جدید باتری های خودروهای الکتریکی تسلا ، مسافت ۴۸۳ کیلومتری را طی می نماید که شاهد بهینه شدن طی مسافت ۷۰ کیلومتری به ازای هر مرتبه شارژ هستیم .

فناوری جدید تسلا و مسافت قابل پیمایش برای خودروهای الکتریکی

به زودی باز هم ارتقاهای جدیدی در دستور کار بخش بهینه سازی مصرف انرژی تسلا قرار خواهد داشت و روز به روز شاهد عملکرد بهتر و بهینه تر خودروهای الکتریکی تسلا و سایر کمپانی هایی که از باطری های تسلا استفاده می کنند همچون دایملر ، تویوتا و … خواهیم بود .

1 نظر
  1. […] مدل اس (S) و مدل ایکس (X) خودروهای برقی تسلا که به‌تازگی عرضه شده‌اند دارای […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.