استراتژی کسب و کار مدیریت و موفقیت در کسب و کار کسب و کار اینترنتی

می‌خواهید بازدهی خودتان را افزایش دهید؟ این راهکار فوق‌العاده برای شماست!

گلدانی برای افزایش بازده شما!

آیا از آن دسته افرادی هستید که از خانه کار می‌کنند و محیط کاری خود را دارند؟ میز کارتان چه طور است؟ فکر کرده‌اید که چیزی به آن اضافه کنید؟ نظرتان درباره اضافه کردن چیزی که باعث افزایش بازده شما شود، چیست؟ می‌دانید که میز کار شما تاثیر بسیار زیادی در افزایش بازده دارد؟ ممکن است ترفندهای افزایش بازده و تمرکز را بدانید اما آیا می‌دانید قرار دادن یک گیاه دوست داشتنی زنده قدمی کوچیک با تاثیرات بزرگ در کسب و کار شما است؟

وجود گل‌‌ها با گلدان‌های رنگی در هرجای خانه و محیط که باشد باعث طراوت بخشیدن به آن فضا می‌شود. اما گل‌ها چیزی بیش از طراوت را به محیط اطراف خود هدیه می‌دهند. به خصوص برای افرادی که از خانه کار می‌کنند، فریلنسرها و کسانی که مشاغل خانگی دارند اضافه کردن گلدان یا گلدان‌هایی از گلی که دوستش دارند باعث می‌شود که بازده کاریشان به طرز شگفت انگیزی افزایش یابد.

افزایش بازده

کسانی که فریلنسر هستند و از خانه کار می کنند یا مشاغل خانگی دارند باید به محیط کار و به خصوص میز کارشان توجه خاصی داشته باشند. نکته‌ای که در زمینه مشاغل خانگی بسیار اهمیت دارد این است که شما در خانه، باید محیط کاری مخصوص خود را داشته باشید. علاوه بر محیط کار باید به لباس خود هم دقت کرده و هر روز پیش از شروع کارهایتان طوری لباس بپوشید که انگار واقعا در محیط خارج از خانه کار می‌کنید. وقتی شما یک شاغل خانگی دارید یا فریلنسر هستید همه مسولیت‌های یک شرکت کوچک، از جلمه حفظ زیبایی محیط کار را بر عهده دارید. برای افزایش بازده ، باید میز کارتان را سامان دهی کنید. میز کار یا محیط کاری خود ی را در مکانی نورگیر قرار داده و اصلی‌ترین وسایل از جمله تقویم رو میزی، قاب عکس کسی که دوستش دارید و به شما انگیزه می‌دهد، یک گلدان کوچک و جدول برنامه ریزی خود را قرار دهید، مابقی وسایل بسته به نوع کار شما دارد. دقت داشته باشید که هرگز میز کار خود را شلوغ و بی نظم نگه ندارید. هرچه در محیط منظم و دوست داشتنی‌تری که مطابق با سلیقه شما است کار کنید، افزایش بازده شما سریع‌تر خواهد بود.

حتما بخوانید:
انتقال داده‌ها آسان می شود: همکاری اپل،گوگل و توئیتر

افزایش بازده

اما موضوع اصلی که در این مطلب از مجله روکیدا درباره آن صحبت خواهیم کرد، تاثیر گل و گیاه بر افزایش بازده کسانی است که از خانه کار می‌کنند.

تحقیقاتی که در دانشگاه اسکتر درباره تاثیر گل و گیاه بر افزایش بازده کارمندان صورت گرفت، نشان داد که رنگ سبز و حس طراوت و تازگی که گل و گیاه به محیط اطرافش هدیه می‌دهد باعث تاثیر مثبت در کارمندان خواهد شد.

بر اساس این تحقیق، گل و گیاهان سبز رنگ هر چقدر هم که کوچک باشند بازهم تاثیر بسیار زیادی بر تصفیه هوا و افزایش بازده و انرژی افراد دارند. هر چه گیاه سبزتر باشد انرژی بیشتر به محیط خود هدیه می‌دهد. به همین ترتیب وجود گل و گیاه مصنوعی یا پژمرده و خشک شده باعث می‌شود انرژی منفی در محیط بوجود آید و فرد نه تنها افزایش بازده نداشته باشد بلکه احساس خستگی و بی حالی مداومی خواهد داشت.

بر اساس همین تحقیق، قرار بر این شده است که کارفرمایان در محیط‌های اداری برای افزایش بازده کارمندانشان از گل و گیاه استفاده کرده و اجازه دهند که کارمندان بنا به سلیقه خود میز کارشان را بچینند.

اما وقتی که شما خودتان شغل خانگی دارید یا فریلنسر هستید، دیگر نیازی نیست منتظر رئیسی باشید که برای اداره و محیط کارتان گل بخرد. شما با کمی هزینه می‌توانید به راحتی محیط یا میز کارتان را زیبا کنید.

اما سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا وجود یک گلدان زیبا و کوچک روی میز شما باعث می‌شود سریع‌تر کار کنید یا اصلا یک گلدان کوچیک چه چیزی دارد که باعث افزایش بازده شما می‌شود؟

افزایش بازده

در واقع یک گلدان تنها محیط کار را برای شما مطبوع خواهد کرد و تغییر اصلی در روحیات فرد به وجود می‌آید. می‌توانید تصور کنید اضافه کردن یک موجود زنده بی‌آزار به محیطی خشک و اداری چقدر می‌تواند تاثیر گذار باشد.

حتما بخوانید:
چطور یک طرح کسب و کار بنویسیم؟ هرآنچه باید درباره طرح کسب و کار بدانید

بعد از یکبار قرار دادن گلدان روی میز یا محیط کار متوجه می‌شوید که جدا شدن از این موجود زنده و دوست داشتنی کار بسیار سختی است  و وقتی به خودتان می‌آیید که همه محیط کارتان پر از گلدان‌های رنگارنگ کوچک و بزرگ شده است. بنا براین بهتر است سریع‌تر دست به کار شوید  و به اولین گل فروشی نزدیک خانه یا محل کارتان بروید و گلدان کوچکی برای خودتان هدیه بگیرید.

گلدانی برای افزایش بازده شما!

اگر در خانه کار می‌کنید، در اولین فرصت میز کار خود را در جایی نور گیر و روشن قرار دهید، آن را مرتب کرده، برای فردا لباس مرتبی انتخاب کنید. پیش از شروع به کار صبح زود بیدار شوید و برای کمی ورزش و پیاده روی از خانه بیرون بروید، دوش بگیرید صبحانه مورد علاقه‌تان را بخورید، به گلدانتان آب دهید و مطابق جدول برنامه ریزی کارهایتان را جلو ببرید. هر ازگاهی بین کار کمی استراحت کنید حتی می‌توانید حرکات سبک یوگاه انجام دهید و ببینید چه تاثیر شگفت انگیزی در افزایش بازده شما دارد.

منبع : lifehacker

 

مطالب مرتبط

آمار شگفت‌انگیز: رضایت مشتری چقدر مهم است؟ + آموزش قدم به قدم پولدار شدن!

فاطمه غفاری

سه راه برای تبدیل شدن به یک رهبر فوق العاده در کسب و کار!

کیوان

من یک ایده برای شروع یک کسب و کار دارم، از کجا شروع کنم؟

کیوان

نور آبی در صفحه نمایشگرها چه ضررهای عجیبی دارد؟

مهرناز شهریاری

چگونه کسب و کار خودمان را راه اندازی کنیم؟

فاطمه غفاری

تجربه کاربری یا همان UX چیست و چطور تجربه کاربری موفق خلق کنیم؟

فاطمه غفاری

طرح حمایت از استارت‌آپ‌ها در ایران آغاز شد

کیوان

طرح کسب و کار استارتاپ خود را چگونه بنویسیم تا موفق شویم؟

مهرناز شهریاری

آزمایش خونی که مرگ را پیش‌بینی می‌کند!

کیوان

۵ نشانه که می گویند کسب و کار کوچک شما منسوخ شده است

یک ایده کسب و کار جدید دارید؟ نظر دیگران را نپرسید!

چگونه از شکست استارتاپ جلوگیری کنید؟

مهرناز شهریاری

چگونه کسب و کارمان را موفق و هدفمند جلو ببریم؟

مهرناز شهریاری

چطور باهوش باشیم؟ ۷ ایده عالی برای هوشمندتر شدن

طاهر مهدی پناه

راهنمای قدم به قدم برای رهبری کسب و کار و موفقیت فوق‌العاده

فاطمه غفاری

چگونه استراتژی محتوای حرفه ای بنویسیم؟

مهرناز شهریاری

کاهش هزینه بازاریابی فروشگاه های اینترنتی با ۵ نکته مهم

مهرناز شهریاری

چند ساعت خواب واقعا نیاز داریم؟

راهله نجاریان

دیدگاه شما چیست؟