ندای وظیفه (Call of Duty) سال ۲۰۲۰، ممکن است Black Ops 5 باشد!

با توجه به گزارش اخیر وب‌سایت Kotaku، با ارائه Call of Duty: Black Ops 5 از سوی کمپانی Activision  در سال ۲۰۲۰، “تحولی عظیم” دیده می‌شود؛ انتشار این نسخه یک سال زودتر از الگوی انتشارهای قبلی باعث می‌شود که طرفداران انتظار آن را بکشند.

call of duty: black ops 5بازی Call of Duty، الگوی انتشار سالانه بسیار دقیقی را تا کنون دنبال کرده است و از سال ۲۰۱۲، ناشر Activision، سه استودیوی اصلی خود، یعنی: Sledgehammer، Treyarch و Infinity war را به چرخش دراورد، که هر کدام از آن‌ها، پروژه خود را در یک چرخه توسعه سه‌ساله می‌چرخاند.

با توجه به اینکه Treyarch، رهبری Black Ops 4 در سال ۲۰۱۸ را برعهده داشت و انتظار می‌رود که Infinity Ward در سال ۲۰۱۹ عنوان جدید Modern Warfare را اعلام کند، انتظار می‌رفت که sledgehammer  در کنار یک استودیوی دیگر به نام Raven، برای سال ۲۰۲۰، یک مجموعه بازی در مورد جنگ سرد، ایجاد کنند.

به دست گرفتن کنترل

با این حال، گزارش Kotaku حاکی از آن است که این موضوع، تا حدودی در نتیجه تغییرات رهبری اخیر در sledgehammer و مخالفت‌های بین استودیو و Raven، فرق کرده‌است. با توجه به منابع نزدیک به این پروژه، Activision در حال حاضر استودیو Black Ops به نام Treyarch را، مسئول انتشار سال ۲۰۲۰ خود تحت عنوان Call of Duty: Black Ops 5، قرار داده‌است.

در این حین، Sledgehammer و Raven به عنوان استودیوهای پشتیبان عمل خواهند کرد و کاری که تا کنون انجام داده‌اند، پیاده سازی حالت داستانی تک نفره (single-player) در Black Ops 5 است که ممکن است باعث شود طرفدارانی که حالت تک نفره در Black Ops 4 را از دست داده بودند، خوشحال شوند.

با این حال، این کار به جای سه سال، دو سال به Treyarch برای توسعه بازی بعدی اش فرصت می‌دهد، که به طور بالقوه نقطه‌ای نگران کننده  در صنعتی است که با بررسی‌های موشکافانه زیاد درباره خرابکاری و اضافه‌کاری بسیار زیاد توسعه دهندگان، مواجه است.

Activision هنوز در مورد این شایعات اظهار نظر نمی‌کند، اما ناشر احتمالا در مورد اینکه چه چیزی در انتظار حق امتیاز Call of Duty در E3 سال ۲۰۱۹ خواهد بود، در محلی که جایگاه ویژه نمایشِ متداولِ فراموش شده است، اما هنوز در حال برگزاری جلسات است، صحبت خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.