مایکروسافت به‎روزرسانی‎های ویندوز ۱۰ برای لپ‎تاپ‎های هوآوی را مسدود می کند؟

تصمیم نامشخص مایکروسافت برای مسدودسازی به‎روزرسانی‎های ویندوز 10 برای لپ‎تاپ‎های هوآوی

تصمیم گوگل مبنی بر مسدودسازی ارائه به‎روزرسانی‎های اندروید برای گوشی‎های هوشمند هوآوی سر و صدای زیادی به پا کرده است ولی مالکان لپ‎تاپ‎های هوآوی مانند میت‎بوک ۱۴ هوآوی در این فکر هستند آیا مایکروسافت نیز چنین روندی را در مورد ارائه به‎روزرسانی‎های ویندوز ۱۰ در پیش خواهد گرفت یا نه.

فکر این که مایکروسافت جلوی لپ‎تاپ‎های هوآوی را از نصب به‎روزرسانی‎های مهم ویندوز ۱۰ بگیرد و این که چه مشکلات امنیتی ممکن است برای کاربران به وجود آورد، واقعا مضحک است ولی با توجه به این که گوگل در برابر فشار دولت آمریکا طاقت نیاورد و مایکروسافت در این زمینه سکوت کرده است، ما را از بلای مشابه برای لپ‎تاپ‎های هوآوی می‎‎ترساند.

وب‎سایت techradar در این خصوص با مایکروسافت تماس گرفته است و اهالی ردموند جواب دادند «ما چیزی برای گفتن نداریم.»

با آن که این جمله تصمیم مایکروسافت برای مسدودسازی به‎روزرسانی‎های ویندوز ۱۰ را نشان نمی‎دهد ولی انکار نکردن آن نیز نگران‎کننده است.

کاربران لپ‎تاپ‎های هوآوی اگر نتوانند جدیدترین به‎روزرسانی‎های ویندوز ۱۰ را دریافت کنند بدون شک ضربه عظیمی می‎‎خورند. لپ‎تاپ‎های هوآوی واقعا عالی هستند و معمولا در فهرست بهترین‎ها قرار می‎گیرند ولی اگر کسی نتواند آن‎ها را به‎روزرسانی کند احتمالا از فهرست خرید خیلی از افراد حذف می‎شوند.

مایکروسافت یقینا نمی‎خواهد کاربران از لپ‎تاپ‎های مجهز به ویندوز ۱۰ آسیب‎پذیر و به‎روزرسانی نشده استفاده کنند، بنابراین غول دنیای نرم‎افزار اگر به‎روزرسانی‎های آخرین سیستم عامل خود را مسدود کند (البته توجه کنید انجام دادن یا ندادن آن هنوز تایید نشده است)، به احتمال زیاد به علت فشار دولت آمریکا خواهد بود که هوآوی را به دلیل نگرانی‎های امنیتی در فهرست سیاه قرار داده است.

اینتل و کوآلکام از تصمیم آمریکا پیروی می‎کنند

علاوه بر این شنیده می‎شود شرکت‎های مهم سخت‎افزاری دیگر از جمله اینتل و کوآلکام محصولات خود را در اختیار هوآوی قرار نخواهند داد.

این تصمیم روی لپ‎تاپ‎های نسل بعدی هوآوی تصمیم می‎گذارد چون آن‎ها تا الان از پردازنده‎های اینتل استفاده می‎کردند. با توجه به این که مایکروسافت هنوز تصمیم قطعی خود را اعلام نکرده است، اوضاع برای لپ‎تاپ‎های هوآوی خوب به نظر نمی‎رسد.

منبع: techradar.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.