روکیدا
لپ تاپ و کامپیوتر

دونالد ترامپ برای رفاه کاربران تحریم هواوی را موقتا کاهش می‌دهد!

دونالد ترامپ برای رفاه کاربران تحریم هواوی را موقتا کاهش می‌دهد!

ممکن است با خواندن این عنوان فکر کنید که بالاخره رئیس جمهور آمریکا به شخصی غیر از خودش هم فکر کرده است. اما این طور نیست و بعد از ایران، چین هم از حملات تحریمی دونالد ترامپ در امان نماند. اما جای تعجب است که با همکاری نسبتا زیادی که بین این دو کشور وجود دارد، چرا رئیس جمهور تحریمگر آمریکا، اینبار تصمیم به تحریم هواوی کرده و تاثیرات جانبی این تحریم باعث چه چیزهایی شده است؟

ظاهرا این تحریم ناگهانی تاثیر مخربی داشته و باعث شده کاربران تلفن‌های همراه هواوی در این کشور دچار مشکل شوند. بنابراین تصمیم بر آن شده است که شدت تحریم‌ها برای کاهش مشکلات کاربران به صورت موقت کمتر شود.

تحریم هواوی
تحریم هواوی

بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت و موسسات خدمات مخابراتی و اینترنت بی سیم در نقاط کم جمعیت، روستایی و دور افتاده‌ی آمریکا به خصوص در ایالاتی مانند اورگان و وایومینگ همچنان از تجهیزات و وسایلی که ساخات شرکت چینی هواوی هستند، استفاده می‌کنند و این تحریم‌ها باعث شده در روند خدمت رسانی مشکل ایجاد شود و اکثر ارائه خدمات در چنین مناطقی به مردم نا ممکن باشد.

به نقل از رویترز سخنگوی وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکادر بیانه‌ای اظهار داشت که :

تحریم شرکت چینی هواوی همچنان به قوه خود باقی است اما برای جلوگیری از وقفه ایجاد شده در شبکه و وسایل ساخت این شرکت در آمریکا، به طور موقت تحریم هواوی کاهش خواهد یافت.

تحریم هواوی همچنان شامل ممنوعیت خرید و فروش محصولات این شرکت و نگهداری و تعمیر وسایل آن است، لذا شرکت‌ها نمی‌توانند هیچ گونه تبادلی با شرکت چینی هواوی داشته باشند.

ممنوعیت نرم افزاری و تحریم هواوی احتمالا باعث تنش بین چین و آمریکا نخواهد شد. هرچند که تنش‌های تجاری در زمینه‌های مختلف بین این دو کشور در حال گسترش است و کاهش تحریم هواوی احتمالا اثر چندانی بر کاهش تنش نخواهد داشت اما به گفته مدیر عامل شرکت هواوی، آمریکا با تجریم هواوی از نظر اقتصادی ضربه قابل توجهی خواهد خورد و همین باعث تشدید جنگ تجاری بین این دو کشور می‌شود.

کاهش تحریم هواوی تنها نشان دهنده آن است که آمریکا به راحتی نمی‌تواند استفاده از محصولات هواوی را از زندگی شهروندانش حذف کند.

شرکت هواوی که تولید کننده وسایل هوشمند خانگی، تلفن‌های همراه و تجهیزات ارتباط بی سیم و اینترنت است با ارائه محصولات با کیفیت و کم هزینه، بیش از چیزی که دونالد ترامپ به آن فکر کند در زندگی مردم آمریکا راه پیدا کرده است.

سوال اصلی این است که چه چیز باعث برهم خوردن تعاملات اقتصادی این دو کشور شده ؟  آیا استفاده چین از سلاح سایبری آمریکا علیه خودش باعث این اقدام شده است؟ حال باید منتظر ماند و دید که تحریم بعدی دونالد ترامپ کدام کشور را هدف گرفته است و در نهایت رویای آمریکایی این رئیس جمهور، ایالات متحده را به کجا خواهد رساند؟

منبع : engadget

 

 

مطالب مرتبط

بهترین مادربردهای ۲۰۲۰: با بهترین مادربردهای اینتل و AMD آشنا شوید

محمد آقاپور

بهترین حافظه رم ۲۰۲۰: بهترین رم ها برای کامپیوتر شما کدامند؟

محمد آقاپور

بهترین پردازنده ۲۰۲۰: بهترین پردازنده های اینتل و AMD کدامند؟

محمد آقاپور

انویدیا، پردازنده اینتل را کنار گذاشته و به سراغ رقیب دیرینه خود، AMD رفته است!

محمد آقاپور

بهترین لپ تاپ های لمسی ۲۰۲۰ کدامند؟

محمد آقاپور

بهترین کارت گرافیک ۲۰۲۰: با بهترین ها برای بازی آشنا شوید!

محمد آقاپور

۲ دیدگاه

ورود تراشه هوش مصنوعی هوآوی به بازار - روکیدا یکشنبه , ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۸:۴۲ at ۰۸:۴۲

[…] گزارش روکیدا، هواوی برای نخستین بار تراشه تجاری مبتنی بر هوش مصنوعی خود را […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟