قابلیت ثبت اسکرین ‎شات پیمایشی به اندروید R خواهد آمد

شاید شما مانند بسیاری از افراد نسخه خام اندروید را به علت نبود بلوت‎ویر (برنامه‎های ناخواسته‎ای که از سوی کارخانه نصب می‎شوند) و رابط کاربری ساده دوست داشته باشید. اما نکته منفی ماجرا این است که گوگل بعضی از قابلیت‎های واقعا مفید اندروید را در زمان ارائه نسخه نهایی این سیستم‎‌ عامل حذف می‎کند.

بنابراین بعضی از شرکت‎های سازنده گوشی‎های هوشمند ترجیح می‎دهند قابلیت‎های سفارشی خود را به نسخه خام اندروید اضافه کنند. به عنوان مثال می‎توانیم به قابلیت انجام چند کار با کمک قابلیت مالتی ویندو (چند پنجره‎ای) اشاره کنیم که برای اولین بار در گوشی گلکسی نوت ۳ سامسونگ در سال ۲۰۱۳ (مجهز به نسخه ۴.۳ اندروید جیلی‎بین) استفاده شد ولی تا اندروید ۷ نوقا چنین قابلیتی را در نسخه خام اندروید ندیدیم.

قابلیت ثبت اسکرین ‎شات پیمایشی به اندروید R خواهد آمد

به هرحال ظاهرا قابلیت ثبت اسکرین‎ شات پیمایشی در مسیر این تغییرات قرار دارد. معاون رئیس بخش مهندسی اندروید در گوگل Dave Bruke در یک توئیت وعده داد که آن را در لیست تغییرات الزامی برای اندروید R قرار خواهد داد. البته باید حداقل یک سال دیگر صبر کنیم چون اندروید Q پاییز امسال عرضه خواهد شد.

این قابلیت چندین سال است در رابط‎های کاربری سفارشی شرکت‎هایی مانند شیائومی، سامسونگ، هوآوی و سایرین دیده می‎شود. در هر صورت دیر رسیدن بهتر از نرسیدن است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.