کوآلکام و اینتل در پیروی از دستور کاخ سفید تامین چیپ محصولات هوآوی را قطع می‎کنند؟

انگاری قطع همکاری سازنده محبوب‎ترین سیستم عامل موبایل دنیا برای هوآوی کافی نبوده است چون شرکت‎های چیپ‎ساز آمریکایی همچنین مجبور به انجام این کار شدند وگرنه خشم رئیس فعلی کاخ سفید را باید به جان بخرند.

کوآلکام، شرکت سازنده مودم‎های ۴G و ۵G و تمامی چیپ‎های اسنپ‎دراگون و همچنین برودکام، یکی از تامین‎کنندگان وای‎فای و سایر چیپ‎های اتصالی همچنین باید از محدودیت‎های دولت آمریکا در همکاری با هوآوی پیروی کنند.

نیازی به گفتن این نکته نیست که هوآوی پردازنده‎های موبایل اختصاصی خود را می‎سازد و در دستگاه‎هایش از مودم ۵G مخصوص خود استفاده می‎کند، بنابراین در مورد پرهیز شرکت‎های چیپ‎ساز آمریکایی از همکاری با این شرکت نگرانی نخواهد داشت.

کوآلکام و اینتل در پیروی از دستور کاخ سفید تامین چیپ محصولات هوآوی را قطع می‎کنند

علاوه بر این، این شرکت ظاهرا چنین محرومیتی را پیش‎بینی کرده است و از قبل یک موجودی سه ماهه تهیه کرده بود، ولی حرکت گوگل به صورت بالقوه مخرب‎تر خواهد بود چون جایگزینی این شرکت سخت است.

البته منظورمان سیستم عامل اندروید دقیقا نیست چون هوآوی چند وقتی می‎شود در حال کار روی ساخت یک سیستم عامل جایگزین است بلکه منظور اپلیکیشن‎های اندرویدی است. البته جنبه مثبت این اتفاق‎ها افت قیمت قابل توجه گوشی‎های عالی مانند P30 Pro خواهد بود.

از طرفی گوگل تا زمانی که اندروید Q نیامده است کاملا با هوآوی قطع رابطه نمی‎کند و چند ماهی با این قضیه فاصله داریم، بنابراین جالب است واکنش دولت چین نسبت به این برخورد خشمگین آمریکا را ببینیم که محرومیت هوآوی تلفات جانبی یک جنگ تجاری بزرگتر بین این دو کشور است.

منبع: phonearena.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.