انرژی و محیط زیست دنیای خودرو پیشنهاد سردبیر

بررسی مشخصات و تجهیزات ماشین تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ هیبریدی

بررسی مشخصات فنی و تجهیزات ماشین تویوتا هایلندر 2020

یکی از اصلی‌ترین و محبوب‌ترین ماشین‌های کراس‌اوور خانوادگی سه‌بخشی را شرکت تویوتا تولید کرده است. این ماشین اکنون بازطراحی شده و در بخش‌های مختلف آن تجدیدنظر شده است. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی کامل ماشین تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ بپردازیم.

اگر همچنان به مدل قدیمی این نوع ماشین‌ها علاقه دارید، قطعاً تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ می‌تواند نظر شما را جلب کند. تجهیزات به کار رفته شده در ساخت ماشین بسیار عالی هستند. سیستم‌های امنیتی با حفظ زیبایی ماشین، عملکرد خود را به بهترین نحو انجام می‌دهند و تجهیزات سرگرم‌کننده‌ای هم به ماشین اضافه شده است. مصرف سوخت این ماشین بسیار اقتصادی است؛ زیرا از سیستم دوگانه‌سوز عالی در ساخت آن استفاده شده است.

البته گفته می‌شود ماشین تویوتا هایلندر ۲۰۲۰، از سایر رقبای خود کمی کوچک‌تر است و اگر قصد دارید از هر سه بخش به صورت کامل استفاده کنید و یا فضای زیادی برای بار و وسایل خود احتیاج دارید، این ماشین زیاد مناسب شما نیست.

تجهیزات جدید تویوتا هایلندر ۲۰۲۰

تجهیزات جدید تویوتا هایلندر 2020

در تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ از همان پلتفرم جدیدی استفاده شده که در سایر ماشین‌های این شرکت که اخیراً تجدیدنظری در ساخت آن‌ها شده است، به کار رفته است. فقط کمی از مدل قبلی بزرگ‌تر است. البته این تغییرات کاملاً در جهت تکامل این ماشین صورت گرفته و موجب تقویت مواردی شده که از قبل در ماشین وجود داشتند و حال با این بهبود و ارتقا، تجربه رانندگی با این ماشین نیز بهتر خواهد شد.

در حال حاضر موتور وی‌شکل شش سیلندر، مناسب تویوتا هایلندر است، در حالی که موتور ۴ سیلندر قدیمی انرژی مناسب این ماشین را تولید نمی‌کرد. ماشین هایلندر دوگانه‌سوز قدرتمندتر و کارآمدتر است و اکنون رانندگی با محور جلو نیز برای آن ایجاد شده است. سیستم پیشرفته گشتاور برداری با قابلیت رانندگی با تمام چرخ‌ها که توسط RAV4 Adventure فراهم شده است، در برخی از ماشین‌های تیپ V6 اجرا شده است. در آخر باید بگوییم که طراحی بیرونی و داخلی این ماشین به طور قابل‌توجهی تغییر کرده است و برخی ویژگی‌های سرگرم‌کننده ماشین با سیستم‌های Apple CarPlay و Android Auto ارتقا یافته‌اند. یک صفحه نمایشگر بزرگ ۱۲.۳ اینچی هم به تجهیزات ماشین اضافه شده است.

تجهیزات، تکنولوژی داخلی و نمای درونی تویوتا هایلندر ۲۰۲۰

تجهیزات، تکنولوژی داخلی و نمای درونی تویوتا هایلندر 2020

در بخش داخلی ماشین تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ تا جایی که می‌شد از تجهیزات کارآمد نسل‌های قبلی این مدل استفاده شده است؛ اما این مدل با نسل قدیمی خود در ظاهر تفاوت زیادی دارد. کیفیت مواد ارتقا پیدا کرده است. در ساخت تجهیزات از روکش چرمی مصنوعی استفاده شده که بسیار به چرم‌های واقعی شبیه است. اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، باید بگوییم که تیپ پلاتینی ماشین بسیار زیبا و دقیق ساخته شده است.

حتما بخوانید:
چرا فروش پژو کاهش می‌یابد؟

فضای داخلی یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در ساخت ماشین هایلندر به آن توجه می‌شود. بخش میانه دارای شلفی داشبورد مانند است که این مورد در مدل‌های قبلی هم وجود داشته، اما در این مدل به دو بخش تقسیم شده است. یکی از آن‌ها زیر دسته دنده قرار دارد و دیگری جلوی مسافران.

لوازم با سطحی شفاف و محکم پوشیده شده‌اند تا در برابر ضربه مقاوم باشند. جایی هم برای گوشی‌های هوشمند بزرگ تعبیه شده است. در همان جا پورت‌های USB وجود دارند. پورت‌های USB بخش عقب در پشت کنسول مرکزی قرار دارند. در قسمت سوم پورتی وجود ندارد. اتاقک کنسول مرکزی تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ بسیار بزرگ است و با پوشش جدیدی کاور شده است و این پوشش جدید نسبت به مدل قدیمی بسیار راحت‌تر و نرم‌تر است.

همه هایلندرهای ۲۰۲۰ شامل Apple CarPlay، Android Auto، Amazon Alexa، نرم‌افزار Ways، رادیو ماهواره‌ای و وای فای درون ماشینی هستند. یک صفحه نمایش لمسی هشت اینچی هم در ماشین وجود دارد که در حال حاضر در اکثر تویوتاها به کار رفته است. این صفحه در جای خوبی هم تعبیه شده است به گونه‌ای که راحت می‌توانید آن را ببینید و بزرگ‌تر شدن آن این حس را به شما انتقال می‌دهد که انگار نزدیک‌تر به تلویزیون نشسته‌اید. مدل Platinum هم دارای صفحه نمایش ۱۲.۳ اینچی است؛ مانند سایر نمایشگرهای بزرگ، مثل چیزی که در Kia Telluride وجود دارد، امکان دیدن اطلاعات به صورت ۶۰/۴۰ وجود دارد. صفحه نمایش بزرگ این امکان را به شما می‌دهد تا هم‌زمان بتوانید دو صفحه را مدیریت کنید و نیازی نباشد برای دیدن اطلاعات صفحه دیگر، صفحه فعلی را ببندید.

تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ چه اندازه‌ای است؟

تویوتا هایلندر 2020 چه اندازه‌ای است؟

فضای هایلندر هم از لحاظ ظرفیت بار و هم ردیف صندلی‌ها بیشتر از مدل RAV4 است. این مدل عمق بیشتر و فضای قابل‌دسترس‌تری نسبت به ۴Runner دارد. البته گفته می‌شود Highlander کوچک‌ترین ماشین کراس‌اوور سه‌بخشی است. با این وجود در مقایسه با کیا سورنتو و مزدا CX-9، هایلندر تویوتا فضای بیشتری برای بار و مسافران دارد. همیشه قسمت وسط این مدل ماشین‌ها بزرگ‌تر از سایر بخش‌ها است و فاصله سقف تا کف ماشین در قسمت سوم خیلی کم‌تر است، در حدی که تنها کودکان خردسال می‌توانند در آن بنشینند و راحت باشند. این قسمت برای نوجوانان و بزرگ‌سالان اصلاً مناسب نیست.

حتما بخوانید:
تعدیل نزدیک به ۵۰% کارکنان پژو در چین!

این اندازه هایلندر برای خریدارانی که طرفدار ماشینی با ابعاد قابل‌کنترل هستند، مناسب است، زیرا پارک کردن و مانور دادن با آن‌ها در خیابان‌های کوچک راحت‌تر است. علاوه بر این، اگر قرار است از بخش سوم گهگاهی استفاده کنید و در عین حال فضای بیشتری نسبت به RAV4 می‌خواهید، تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ گزینه مناسبی برای شمایی است که علاقه‌ای به ماشین‌های زیاد بزرگ ندارید.

نحوه عملکرد و میزان مصرف سوخت تویوتا هایلندر ۲۰۲۰

نحوه عملکرد و میزان مصرف سوخت تویوتا هایلندر 2020

دو سیستم انتقال و تولید قدرت در ۲۰۲۰ Toyota Highlander وجود دارد. در حالت استاندارد، موتور گازی وی‌شکل شش سیلندری ۳.۵ لیتری، ۲۹۵ اسب بخار انرژی تولید می‌کند و گشتاور آن ۲۶۳ نیوتن است. این میزان یکی از بهترین و استانداردترین خروجی‌هایی است که از این موتور می‌توان داشت، میزان بهتر آن فقط در Ford Explorer 2020 و Chevrolet Traverse دیده شده است. میزان مصرف سوخت این ماشین هنوز به صورت قطعی اعلام نشده است، اما شرکت تویوتا تخمین زده است که این میزان برای ماشین‌های محور جلو حدود ۲۲ مگاوات است.

سیستم هشت سرعته هم مدل استانداردی است، اما مانند مدل RAV4، دو مدل سیستم AWD در دسترس است. مدل پایه موجود در L، LE و XLE زمانی به کار می‌افتد که لغزشی در رانندگی با محور جلو احساس شود، در این صورت، قدرت به محور عقب فرستاده می‌شود. مدل‌های Limited و Platinum مجهز به سیستم جدید Dynamic Torque Vectoring در AWD هستند.

این سیستم به کمک اطلاعاتی که از جاهای مختلف خودرو می‌گیرد، تشخیص می‌دهد که چه زمانی باید قدرت و انرژی به چرخ‌های عقب برسند. علاوه بر این، می‌تواند میزان انرژی متفاوتی را به دو چرخ چپ و راست وارد کند، از این رو وقتی وارد جاده‌هایی با حالتی مربوط و یا خشک شود، میزان گشتاور را بر اساس آب و هوا تغییر می‌دهد. سیستم Rear Driveline Disconnect در شرایط خاصی برای صرفه‌جویی مصرف سوخت، میل گاردان را از کار می‌اندازد. سیستم خودکار خاموش/روشن هم به همه ۲۰۲۰ highlander ها اضافه شده است.

تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ دو نیرو دارای موتور ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر است که به دو موتور الکتریکی متصل می‌شود تا برق و نیروی لازم برای چرخ‌های جلویی را تأمین کند. هایلندر هیبریدی AWD موتور سومی برای افزایش قدرت محور عقب دارد. مجموع خروجی سیستم، ۲۴۰ اسب بخار است (این میزان به اندازه Avalon و حتی بیشتر از RAV4 است). حال آن که تویوتا برآورد کرده است این موتور می‌تواند به میزان ۳۳ تا ۳۴ مایل بر ساعت هم برسد. خب این میزان از مدل قبلی که همین مقدار را در ۲۸ مایل بر ساعت استفاده می‌کرد، بسیار بهتر است و در عین حال از لحاظ اقتصادی هم به صرفه‌تر است. مدل هیبریدی از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است، هر چند میزان کمی انرژی را در حین پردازش هدر می‌دهد.

حتما بخوانید:
بررسی کامل هیوندای اکسنت 2018 + تصاویر و مشخصات

ویژگی‌های حال حاضر هایلندر و قیمت آن

ویژگی‌های حال حاضر هایلندر و قیمت آن

انتظار می‌رود که قیمت ماشین تویوتا هایلندر ۲۰۲۰ تا دسامبر ۲۰۱۹ اعلام شود. خود ماشین در ماه فوریه وارد بازار می‌شود. تجهیزات و ویژگی‌های زیادی در ماشین L وجود دارد که به برخی از آن‌ها در ادامه اشاره می‌کنیم.

  • چرخ‌های آلیاژی ۱۸ اینچی آجدار
  • سیستم کنترل خودکار آب و هوای سه نقطه
  • تکنولوژی جلوگیری از تصادف
  • کروز کنترل تطبیقی تمام سرعته
  • چراغ‌های LED
  • شیشه‌های عقبی ایمن
  • دکمه استارت در دسترس
  • صفحه نمایش ۸ اینچی
  • صندلی راننده ۸ قدرته

مدل LE تجهیزات دیگری مانند بالابر قدرتی، هشدار نقطه کور، چراغ‌های مه‌شکن LED و فرمان با پوشش چرمی دارد.

تجهیزات دیگر مدل XLE شامل چراغ‌های اتوماتیک، سقف متحرک، سانروف، صندلی‌های جلویی گرم‌کننده، صندلی راننده قدرتی، صندلی مسافر ۴ قدرته، لوازم جانبی SofTex، سایبان مخصوص بخش دوم و آینه دید عقب خودکار می‌شود.

علاوه بر این، چرخ‌های ۲۰ اینچی، بالابر هندزفری، چراغ‌های جلوی LED ارتقایافته، پوشش محفظه، تنظیمات مربوط به مموری راننده، صندلی‌های جلوی تهویه‌دار، لوازم داخلی چرمی، سامانه ناوبری خودرو و سیستم صوتی JBL ارتقایافته، از دیگر تجهیزات این ماشین است.

مدل پلاتینی دارای چراغ‌های سازگار و خودسنج، شیشه‌پاک‌کن خودکار، سانروف پاناروما، صفحه نمایش هاد، آینه عقب دوربین‌دار دیجیتالی، دوربین دید پرنده برای پارک کردن، لوازم داخلی چرم دوخته شده، صندلی‌های حرارتی برای بخش دوم و صفحه نمایشگر لمسی ۱۲.۳ اینچی است. به جز مدل L، سایر تویوتا هایلندرهای ۲۰۲۰ دارای تریم هستند.

تجهیزات ایمنی تویوتا تویوتا هایلندر ۲۰۲۰

همه مدل‌های تویوتا هایلندر شامل سیستم جلوگیری برخورد خودرو با خودروی جلویی و تشخیص عابر پیاده و ترمز خودکار اضطراری هستند. سیستم رانندگی بین خطوط، سیستم ردیابی خطوط، شناسایی علائم راه و هشدارها و سیستم دید کامل خودکار می‌شوند. سیستم هشدار نقطه کور و کراس ترافیک هم بر اساس تیپ خودرو استفاده شده‌اند.

مطالب مرتبط

تولید بومی سه مدل مرسدس بنز در چین!

کیوان

جولان برقی‌ها در المپیک توکیو!

کیوان

جنگ اسکوترها: اسکوتر سواری برای عاشقان اسکوترهای برقی!

عباس رهامی

وقتی مرسدس‌‌بنز جریمه می شود: اتهامات بنز چیست؟!

کیوان

نقص گیربکس منجر به فراخوان فولکس‌ شد

کیوان

محبوبیت فولکس در استرالیا

کیوان

لوتوس: قدرتمندترین خودروی برقی جهان را عرضه می کند

کیوان

۷ ویژگی که در اتومبیل های اسرار آمیز مدلY شرکت تسلا ، شاهد آن خواهیم بود .

ماهان

بررسی تخصصی سانتافه و تحول تولیدات هیوندایی

ماهان

سه خودروی برقی محبوب در فرانسه کدامند؟

کیوان

نگاهی به خودروی BMW M5 2018

مهرناز شهریاری

اندروید Q جان سرنشینان خودرو را نجات می‌دهد

کیوان

پژو ۵۰۸ اسپرت هیبریدی در پایتخت صلح

زهرا چنگیز

آلمان میزبان کارخانه تسلا!

کیوان

خودرو مک لارن ۶۰۰LT اسپایدر؛ سوپراسپورت خشمگین و فخرفروش انگلیسی!

زهرا چنگیز

خودروهای الکتریکی جدید در اروپا باید نویز مصنوعی ایجاد کنند!

hanimn

شرکت خودرو سازی فورد چه رسوایی به بار آورده؟

کیوان

نگاهی به خودروی جذاب مرسدس بنز AMG S63 Cabriolet مدل ۲۰۱۸

مهرناز شهریاری

۱ دیدگاه

آخرین قیمت انواع سخت افزار و تجهیزات رایانه‌ای در بازار (تاریخ ۲۰ شهریور) + جداول - روکیدا پنجشنبه , ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ at ۱۰:۰۰

[…] خریداری داشت. در این گزارش قصد داریم تا به آخرین قیمت تجهیزات رایانه‌ای در بازار به تاریخ ۲۰ شهریور نگاهی […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟