روکیدا
کسب و کار اینترنتی

گوگل از طریق جیمیل خریدهای شما را پیگیری می‎کند

روکیدا - گوگل از طریق جیمیل خریدهای شما را پیگیری می‎کند - بازاریابی اینترنتی, فروشگاه اینترنتی, وب / اینترنت, کسب و کار اینترنتی, گوگل

گوگل فهرستی از خریدهای آنلاین شما به لطف ایمیل‎های تاییدیه خرید که به حساب جیمیل‎تان فرستاده می‎شود، نگه می‎دارد.

CNBC گزارش می‎دهد که کاربران جیمیل می‎توانند در جیمیل خود از بخش خریدها (Purchases) روی فهرست تراکنش‎های خود کلیک کنند تا خریدهای حتی ۵ سال گذشته خود را ببینند.

گوگل در این صفحه می‎گوید «تنها شما می‎توانید خریدهایتان را ببینید. گوگل از حریم خصوصی و امنیت شما محافظت می‎کند.»

با آن که گوگل نحوه پاک کردن تراکنش‎ها در سه مرحله را نشان می‎دهد ولی زمانی که خواستیم یک تراکنش را پاک کنیم برای انجام آن باید تلاش بیشتری از خودمان نشان می‎دادیم.

برای پاک کردن چیزی، می‎توانید روی یک خرید کلیک کنید که یک فهرست از تمامی چیزهایی که در آن تراکنش خریدید را نمایان خواهد کرد. می‎توانید سپس روی دکمه «i» برای اطلاعات بیشتر و سپس روی «where’s this from» کلیک کنید.

گوگل به شما خواهد گفت خرید مورد نظر در جیمیل شما وجود دارد یا نه، پس از آن می‎توانید روی گزینه «got it» یا «view email» کلیک کنید. سپس به حساب جیمیل‎تان هدایت می‎شوید، ایمیل باز خواهد شد و می‎توانید کاملا آن را پاک کنید.

تنها این موقع است که تراکنش از تاریخچه خرید شما ناپدید خواهد شد!

گوگل می‎گوید همچنین خریدهایی که سفارش آن از طریق سرویس‎های گوگل مانند Google Express و پلی استور گوگل و همچنین از طریق Google Assistance ثبت شده است را پیگیری می‎کند.

یکی از سخنگویان شرکت گوگل گفت هدف از این صفحه کمک به افراد است تا خریدها، رزروها و اشتراک‎های ماهیانه خود را پیگیری و مشاهده کنند.

او در ادامه صحبت‎های خود گفت «ما از هر گونه اطلاعات داخل پیام‎های جیمیل‎تان برای نشان دادن تبلیغات به شما استفاده نمی‎کنیم و این اطلاعات شامل رسید‎ها و ایمیل‎های تاییده خرید صفحه Purchase نیز می‎شود.»

این غول دنیای اینترنت جایگاه خود را در دنیای خرید آنلاین محکم‎تر کرده است و هفته گذشته قطب خرید خود را تغییر داد تا به افراد اجازه دهد مستقیما از داخل خود گوگل خرید کنند.

اگر به یاد داشته باشید اخیرا گوگل این توانایی را به افراد داد تا محصولاتی که در ویدئوهای یوتیوب مانند آموزش آرایش چهره را می‎بینند بخرند.

منبع: cnet.com

مطالب مرتبط

راهنمای کامل استفاده از IGTV اینستاگرام برای بازاریابی

محمد آقاپور

هوش مصنوعی چگونه می تواند مشکلات کسب و کار را از پیش رو بردارد؟

محمد آقاپور

الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۰ چگونه کار می کند؟

محمد آقاپور

۵ استراتژی مطمئن برای پیشرفت کارآفرینان در زمینه تجارت الکترونیک

محمد آقاپور

یادگیری ماشین چیست؟ همه چیز درباره یادگیری ماشین

محمد آقاپور

چرا هوآوی ادعا می‌کند آینده اپ گالری روشن است؟

محمد امین نعمتی

دیدگاه شما چیست؟