گوشی Pixel 4 گوگل دکمه‎های فیزیکی و بریدگی نمایشگر ندارد؟

اخیرا گوگل گوشی‎های Pixel 3a و Pixel 3a XL خود را عرضه کرده است ولی شایعات مختلفی در مورد جزئیات نسل بعدی پرچم‎داران این شرکت یعنی گوشی Pixel 4 منتشر شده است.

فردی به اسم Jon Prosser در یکی از کانال‎های معروف یوتیوب به اسم Front Page Tech ادعا کرده است که منابع اطلاعاتی او گفتند گوشی Pixel 4 به نسبت نسل‎های قبلی خود تغییرات زیادی خواهد داشت که شروع آن حذف تمامی کلید‎های فیزیکی از این گوشی هوشمند است.

ظاهرا Pixel 4 در امتداد سمت راست خود به جای کلید‎های تنظیم حجم صدا و پاور از پنل‎‌های لمسی خازنی استفاده خواهد کرد تا شاهد یک بدنه آلومینیومی یک‎دست باشیم.

دلیل حذف این کلید‎ها مشخص نشده است ولی Prosser اعتقاد دارد بین آن و قابلیت Active Edge ارتباطی وجود دارد. در مدل‎های قبلی گوشی پیکسل، این ویژگی به بخش‎های خاصی از بدنه آلومینیومی که کلید‎های فیزیکی نداشتند محدود بود. با جایگزینی آن‎ها با پنل‎های خازنی، این امکان به کاربر داده می‎شود تا در تمامی قسمت‎های سمت راست گوشی Pixel 4 از ویژگی Active Edge استفاده کند.

علاوه بر حذف این کلیدها، منابع اطلاعاتی Prosser ادعا می‎کنند نمایشگر گوشی Pixel 4 بریدگی نخواهد داشت بلکه از یک حفره برای قرار دادن دوربین جلو استفاده می‎شود. این نمایشگر حواشی یکدست و چانه بسیار باریکی خواهد داشت ولی اسپیکرهای استریو دو گوشی پیکسل ۲ و پیکسل ۳ حفظ خواهند شد.

گوشی Pixel 4 گوگل دکمه‎های فیزیکی و بریدگی نمایشگر ندارد

از طرف دیگر، حسگر اثرانگشت در پنل پشتی حذف خواهد شد تا گوشی Pixel 4 مجهز به فناوری حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر شود. شایعات همچنین ادعا می‎کنند در پنل جلو از سیستم دوربین دوگانه استفاده می‎شود که آرایش آن به جای عمودی در گوشه بالا سمت چپ به صورت افقی خواهد بود.

هنوز گوگل اخبار رسمی در مورد مشخصات این گوشی منتشر نکرده است. با وجود این Prosser در گذشته اطلاعات موثقی در مورد Pixel 3 و Pixel 3 XL منتشر کرده بود و همچنین اولین فردی بود که وجود Pixel 3a و Pixel 3a XL را تایید کرد.

علاوه بر این اگر به یاد داشته باشید چند ماه قبل تصویری از طراحی Pixel 4XL منتشر شد بود که نمایشگر دارای حفره و دوربین دوگانه جلو با آرایش افقی را نشان می‎داد و خبری از حسگر اثرانگشت نیز در پنل پشتی نبود.

منبع: digitaltrends.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.