استفاده دولت چین از سلاح سایبری آمریکا علیه خود آمریکا!

دولت چین سلاح‎های سایبری سازمان امنیت ملی آمریکا را دزدید و از آن‎ها علیه متحدان آمریکا استفاده کرد.

شرکت امنیتی سیمانتک گزارش می‎دهد هکرها که به احتمال زیاد برای دولت چین کار می‎کنند، کنترل ابزاری که توسط سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) علیه چین استفاده شده را به دست آوردند و سپس از سلاح‎های سایبری برای حمله به متحدان آمریکا استفاده کردند.

اریک چن، یک مدیر امنیتی شرکت سیمانتک در گفتگو با نیویورک تایمز گفت «این اولین مرتبه‎ای است که چنین چیزی را می‎بینیم یعنی یک گروه از اکسپلویت‎ها (سوء استفاده یا کدهای مخرب) و آسیب‎پذیری‎های نامشخصی که علیه آن‎ها استفاده شده است بهبود یابند و سپس از آن‎ها برای حمله به سایرین استفاده کنند.»

براساس گزارش سیمانتک که روز دوشنبه منتشر شد گروه Buckeye، یک تیم از هکرها که به اعتقاد دولت آمریکا برای وزارت امنیت ملی چین کار می‎کنند، از نسخه‎های تغییر یافته دو ابزار سازمان NSA که تاریخ آن‎ها تا مارس ۲۰۱۶ به عقب بر می‎گردد برای انجام حملات سایبری در بلژیک، لوکزامبورگ، ویتنام، فیلیپین و هنگ‎‎کنگ استفاده کردند.

نیویورک تایمز گزارش داده است که اهداف خاص این گروه شامل «سازمان‎های تحقیقات علمی، موسسه‎های آموزشی و شبکه‎های کامپیوتری حداقل یک متحد دولت آمریکا» شده است.

گرچه تیم سیمانتک با قطعیت نمی‎تواند بگوید ولی به نظر آن‎ها گروه Buckeye پس از این که متوجه شده‎اند سازمان امنیت ملی آمریکا از سلاح‎های سایبری علیه چین استفاده کرده است به کد این ابزار دست پیدا کرده‎اند.

آنطور که اورلا کاکس، یکی از مدیران ارشد امنیتی سیمانتک در گفتگو با Forbes گفت «هر نهادی، از اشخاص گرفته تا سازمان‎ها و دولت‎ها از ابزاری مانند درهای پشتی، آسیب‎پذیری‎ها یا اکسپلویت‎ها استفاده می‎کنند باید در نظر بگیرید هیچ تضمینی وجود ندارد که ابزار شما تحت کنترل دیگری قرار نگیرد و از آن علیه شما استفاده نکنند.»

منبع: futurism.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.